Porsche Cayenne SUV Sınıfında Yılın En İyi Aracı Seçildi!

Almanya’nın en prestijli otomotiv dergilerinden biri olan OFF ROAD dergisi geleneksel yılın aracı ödüllerinde, Porsche Cayenne lüks SUV sınıfında OFF ROAD 2012 ödülünü aldı.

Almanya’da yayın yapan OFF ROAD dergisinin 1982 yılından beri verdiği OFF ROAD Ödülleri’ne bu yıl rekor katılım oldu. 12 farklı kategoride verilen ödüller için derginin 57 bin okuyucusu oy kullandı. Ödüllere 43 üreticinin 143 modeli katıldı.

Porsche’nin lüks SUV sınıfında yer alan modeli Cayenne, kullanılan oyların yüzde 20’sini alarak, 12 modelin yarıştığı kategoride rakiplerini açık ara geride bıraktı ve yılın en iyi aracı seçildi. Türkiye distribütörlük faaliyetlerini Doğuş Otomotiv’in yürüttüğü Porsche, Türkiye’de SUV sınıfında Cayenne, Cayenne S, Cayenne S Hybrid, Cayenne Turbo ve Cayenne Diesel modellerini satışa sunuyor.

 

 

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...