Peugeot Türkiye’de yaygınlaşmaya devam ediyor

Türkiye’de 64 noktada Satış ve Satış Sonrası hizmetleri veren Peugeot, Türkiye’de yaygınlaşmaya devam ediyor. Aralık ayında biri Edirne’de diğeri İstanbul’da olmak üzere iki yeni Peugeot Yetkili Satıcısı,
Peugeot marka yeni araç satışı, yetkili servis ve yedek parça satışı gerçekleştirmek üzere faaliyete geçti. Peugeot, 2012 yılında da Türkiye’de yaygınlaşmaya ve daha fazla noktada müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya devam edecek.

Keşan’da Peugeot Kale

Türkiye otomotiv pazarında gelişimini sürdüren Peugeot’nun Aralık ayında iki yeni Yetkili Satıcısı faaliyete geçti. Edirne ili Keşan ilçesinde faaliyete geçen 1994 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyet göstermekte olan Kale Grup aynı zamanda madencilik, un ve tuğla imalatının yanısıra sigorta, lastik ve akaryakıt dağıtım bayiliklerini de yürütmektedir. Kale Madenciakaryakıtve Tic. A.Ş.’ne ait tesis, 1500 m2 kapalı alan üzerinde Peugeot marka araçların satış ve servis hizmetlerini gerçekleştirecek.

Tuzla’da Peugeot Dumankaya
İnşaat sektörünün ardından otomotiv sektöründe de emin adımlarla ilerleyen Dumankaya Grubu da Peugeot bayiliği ile sektörde büyümeyi hedefliyor. 20 yıllık otomotiv sektörünün getirdiği deneyimle birlikte İstanbul Tuzla’da Peugeot binek ve hafif ticari araçların satış ile servis hizmetlerini çok daha kapsamlı bir şekilde verecek olan Peugeot Dumankaya, sahip olduğu 900 m2 showroom, 900 m2 mekanik servis ve 1500 m2 kaporta, boya ve hasar servis alanı ile aktif satış ve filoda en iyi hizmeti vermek üzere faaliyete geçti.

Peugeot Türkiye’de gelişmeye devam edecek

Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti odaklı ekiplerle faaliyete geçen bayiler ile ilgili olarak Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Marc Bergeretti, “Şu an dünya ekonomisinde yaşanan daralmalara rağmen Peugeot olarak Türkiye pazarının potansiyeline güveniyoruz. 2011 yılında önceliğimiz hem satış hem de satış sonrası hizmetlerinde kaliteyi artırmak oldu. Bu doğrultuda müşteri memnuniyeti konusunda önemli ilerlemeler kaydettik. 2012 yılında da hem mevcut bayilerimiz, hem yeni bayilerimiz, hem de önümüzdeki yıl Peugeot ailesine katılacak olan yeni bayilerimiz ile Türkiye pazarında gelişmeye ve yenilikçi hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile yeni bayilerimize aramıza hoşgeldiniz diyorum.” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir