Otomotiv Sektörünün Yıldızları Belli Oluyor…

Dünya çapındaki danışmanlık çözümleri ile şirketlerin verimlilik ve karlılığını artıran InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığının 12K Modeli’ni başarıyla uygulayan şirketler ödüllendiriliyor.

T.C. Ekonomi Bakanlığı destekli ve TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği işbirliğiyle yürütülen Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm Projesi Ödül Töreni, 25 Nisan 2013 tarihinde TAYSAD Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Eğitim ve danışmanlık çözümleri ile şirketlerin verimlilik ve karlılığını artıran InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı, 13 yıllık danışmanlık tecrübesi sonucunda oluşturduğu “12K Model” ile başarıya ulaşan şirketler ödüllendiriliyor. 25 Nisan 2013 tarihinde TAYSAD – Taşıt Araçları Yan Sanayiciler Derneği işbirliğiyle düzenlenecek Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm Projesi Ödül Töreni’nde en başarılı otomotiv tedarik sanayi şirketleri ödüllerini alıyor.

TAYSAD Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek tören; TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu’nun yapacağı açılış konuşması ile saat 13.00’da başlayacak.

Ardından katılımcılar Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm Projesi’nin temelini oluşturan, 12K Model’in alt başlıkları; 12K İK Model ve 12K Ar – Ge Model konusunda bilgilendirilecek. Verilecek aranın ardından başlayacak ödül töreni öncesinde katılımcılara proje katılımcısı ve finale kalan kurumların tanıtım videoları ile şirketler hakkında bilgilendirme yapılacak.

12K Model Nedir?

12K Model kapsamındaki çalışmalara Nisan 2011 tarihinde kurumların ihtiyaç analizi yapılarak başlanmıştı. Her biri kendi çalışma koşullarında incelenen kurumlar, 12K Model kriterlerine göre 1.000 puan üzerinden değerlendirildi. Bu süreç zarfında her türlü gelişimleri takip edilen kurumların geliştirilmesi gereken yönleri danışmanlık ve eğitim faaliyetleri ile desteklendi.

Proje sonunda final analizi gerçekleştirilen 10 şirket yine 1.000 puan üzerinden değerlendirilerek gelişim seviyelerine göre bir üst kura yani ikinci sınıfa geçmeye hak kazandı.

12K Model 12 temel, 75 alt kriterden oluşuyor. Proje kapsamında farklı şirketlerle ortak eğitim faaliyetleri yapılması, her kurum özelinde şirketlerin stratejik planlarının oluşturulmasından, ürün geliştirme altyapılarına, insan kaynakları yönetim süreçlerinden üretim verimliliklerinin yalın üretim teknikleriyle iyileştirilmesine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Kurumları yüksek performanslı bir yapıya dönüştüren sistem, beraberinde önemli bir rekabet avantajı da sağlıyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir