Otomotiv Sektöründe 2. El Satış Danışmanlığı ve Uygulamalı Ekspertizlik

Teknoloji Fakültesi Otomotiv Sektöründe 2. El Satış Danışmanlığı ve Uygulamalı Ekspertizlik

Programın Amacı ve Önemi: 2. el piyasası kurumsal firmalar tarafından daha yeni yeni keşfedilmektedir. Yetkili satıcıların mevcut pazardaki payları henüz yeterli düzeyde değildir. Bundan dolayı otomotiv sektöründe yetişmiş/kalifiye 2. el satış elemanı ve ekspertiz personeli bulunmasında güçlük çekilmektedir. Galerilerin ana caddelerden çekilmesi süreci nedeniyle ruhsatlarının iptali, yetkili satcılardaki 2. el faaliyerlerinin artmasına neden olacaktır. Gelişmeler ister istemez kurumsal bir yapı ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bu yapılanma içerisinde yetkili satıcılar veya kurumsallaşan galerilere yetişmiş/kalifiye 2. el satış danışmanı ve ekspertiz personeli kariyerlerinde açıklar oluşacaktır.

Programın Hedef Kitlesi: Meslek veTeknik Lisesi Mezunları, Meslek Yüksek Okulları, Üniversite Mezunları, Sektör Çalışanları, Sigorta Firmaları Eksper Büroları ve Girişimci Galericiler

Program Katılımcı Sayısı: 10 Kişi (Kontenjan sınırlıdır.)

Ders Gün ve Saatleri: Salı – Perşembe 19:00 – 21:00, Pazar 10:00 – 13:00

Başlama Tarihi: Nisan 2013

Toplam Ders Saati: 5 saat teorik + 9 saat pratik ( 1 Hafta boyunca haftada 7 saat)

Ücret: 1000TL (KDV dahil)

Programın İçeriği:

1->Aracı Tanıyabilme (Donanım ve Versiyon)

2->Araç Üzerinde Ekspertiz Yapabilme

3->Fiyatlandırma

4->Satın Alma

5->Araç Hazırlama

6->Araç Satışı

Program aynı zamanda Otoguncel.Com Genel Yönetmeni olan Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demir ile sektörün kalbinden Hüseyin Yayla Bey ve diğer uzmanların denetiminde ve gözetiminde uygulama yaptırılacaktır.

Kayıt ve Bilgi için:

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...