Yokohama, Ünlü Yarış Oyunu “Gran Turismo”nun Teknik Partneri

Üstün teknolojisi ile dünya çapında tercih edilen lastik markası YOKOHAMA, ünlü otomobil yarış oyunu “Gran Turismo”nun son versiyonunun teknik partneri oldu. Gerçekçi sürüş ve kaliteli grafikleriyle gelmiş geçmiş en iyi yarış oyunları serilerinden biri olarak kabul edilen oyunun altıncı versiyonunda, lastik modellemesi ve hesaplaması da bulunuyor. GT6 oyununda teknik detayların hesaplanmasında Yokohama’dan destek alındı.

Yokohama, gerçekçilik özelliği ile referans alınan ünlü otomobil yarışı oyunlarından Gran Turismo’nun teknik partneri oldu. Oyunun en yeni serisinde Yokohama’nın lastik bilgileri yer aldı. Dünyaca ünlü Yokohama lastikleri, bu güçlü birlikteliğe imza atarak global tanınırlığını otomobil hayranları katında da artırmayı hedefliyor.

“Gran Turismo” serisi Mart 2013’de, dünyada 70 Milyon tane satarak rekor kırmıştı. Profesyonel yarış sürücülerinin de oynadığı “Gran Turismo”nun 6’ncı versiyonu ise 15 Mayıs’ta İngiltere’de Silverstone Circuit’de tanıtılmıştı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir