“Önce İş Güvenliği” diyen Brisa, kazasızlıkta 1690 günü devirdi

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Lastik-iş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli törende Üretim Direktörlüğü’ne bağlı Ürün Kontrol 1 Bölümü’nün 1690 günlük kazasızlık başarısını kutladı. Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, Brisa bünyesinde iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecinin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini dile getirdi.

Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü’ne bağlı bölümlerde uyguladığı “Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı” ile iş güvenliği konusundaki hassasiyetini gözler önüne seren Brisa’nın hedefi “sıfır iş kazası”.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa’nın Üretim Direktörlüğü’ne bağlı Ürün Kontrol-1 Bölümü’nün 75 çalışanı, Lastik-iş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli törende yöneticileriyle bir araya gelerek herhangi bir iş kazası yaşanmadan tamamlanan 1690. iş gününü kutladı. ‘İş güvenliği fabrikamın ve ailemin teminatıdır’ ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Brisa çalışanlarının imza attığı 1690 günlük kazasızlık başarısı, Brisa fabrikalarında bugüne kadarki en uzun kazasızlık dönemi olarak kayıtlara geçti.

Brisa Çalışma İlişkileri Direktörü Dr.Uğurtan Doğan, Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü ve Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın da katılımıyla gerçekleşen kutlama kapsamında yapılan çekilişle çalışanlara altın hediye edildi.

Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, iş güvenliği konusunun Brisa bünyesinde hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, “Her şeyden önce, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecimizin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. İş güvenliği konusunda çalışanlarımızın gerekli eğitimleri alması ve istenilen bilinç düzeyine sahip olması adına gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Kürkçü, hedeflerinin ise “sıfır iş kazası” olduğunu dile getirdi.

Brisa, Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü’ne bağlı bölümlerde hayata geçirdiği “Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı” ile iş güvenliğine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Söz konusu departmanlarda çalışanları süreç risklerine göre sınıflandırarak risk grupları oluşturan Brisa, çalışanlarını bu standart kapsamında ödüllendiriyor; ayrıca tüm çalışanlara kazasız geçen 180 gün 360 gün gibi süreler için yangın söndürme tüpü ve ilk yardım kiti gibi evdeki güvenliği sağlamaya yönelik hediyeler de veriliyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir