Michelin YENİ kaplama deseni ile uzun ömür ve mükemmel yol tutuş sunuyor!

Michelin RECAMIC MULTIWAY D kaplama deseni ile uzun ömür ve mükemmel yol tutuş bir arada

Dayanıklılık, performans, enerji tasarrufu ve uzun ömürlülüğü ile bilinen Michelin, kamyon ve çekicilerin çeker tip dingilleri için geliştirdiği üstün teknolojili Recamic Multiway D kaplama deseni ile uzun ömür ve mükemmel yol tutuş sağlıyor. Michelin tarafından geliştirilen ‘Recamic Kaplama Teknolojisi” sayesinde lastik ömrünün uzatıldığı “Recamic Multiway D” kullanım süresi boyunca maksimum performans sağlıyor.

Yüz yılı aşkın zamandır lastik sektöründe faaliyet gösteren Michelin, kullanıcıları için yüksek kilometre ve güvenliği bir arada sunan teknolojiler üretmeye devam ediyor. Daha fazla kilometre, daha az hammadde tüketimi sağlamak prensibi ile çalışan Michelin, karayolu taşımacılık maliyetlerini minimuma indirmeyi hedefliyor. Michelin, kamyon ve çekiciler için her türlü yol koşulunda en yüksek performansı sağlamak amacı ile “Recamic Multiway D” teknolojisi ile sürücülere avantaj sağlıyor.

Recamic Multiway D kasım ayından itibaren yollarda

Recamic Multiway D, kamyon ve çekici tipi araçların bütün ihtiyaçları göz önüne alınarak üretildi. Recamic Multiway D sırt deseni sayesinde her türlü yol koşulunda ve bunların yaratacağı sorunların üstesinden aynı lastikle gelinirken bir yandan da karayolu taşımacılık maliyetleri düşürülüyor. Aynı zamanda Recamic Multiway D sırt deseni, lastiğin ömrünü de ciddi oranda uzatıyor.

Kasım ayından itibaren piyasaya sunulacak kamyon ve çekicilerin çeker dingillerine özel üretilen Michelin Recamic Multiway D kaplama deseni, eski jenerasyon kaplama desenlerinden üç üstün özelliği ile ayrılıyor ve kullanıcısına büyük avantajlar sağlıyor.

Yeni desenin üzerinde çift yönlü olarak çalışan dalga şeklindeki lameller her türlü yol koşulunda maksimum etkinlik sağlamak için 3 boyutlu olarak kendini kilitleme özelliği ile donatılıyor. Bu sayede Recamic Multiway D yola daha iyi tutunurken aynı lastikle daha uzun kilometre yapabilme imkanı da sağlıyor.

Recamic Multiway D lastiklerinin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan bir diğer özelliği ise “Yağmur damlası” kılcal kanalları oluyor. Kılcal kanallar sayesinde lastik, 2/3 aşınmada bile yola daha iyi tutunuyor ve üstün performans sağlamaya devam ediyor.

TowerPump® lamel özelliği ise ıslak zemin koşullarında lastik sırtı ile yol yüzeyi arasında biriken su boşaltılarak daha üstün bir yol tutuşu sağlanmasına yardımcı oluyor.

Recamic Multiway D kaplama deseni önemli oranda tasarruf sağlıyor

Michelin ağır vasıta lastiklerinin en büyük özelliği güçlü karkas yapısı sayesinde elde ettiği kaplanabilirlik özelliği oluyor. Michelin tarafından geliştirilen Recamic kaplama teknolojisi sayesinde kilometre başına birim maliyette önemli oranda tasarruf sağlanırken işletme maliyetleri de düşürülüyor.

Michelin tarafından üretilen soğuk, hazır pişirilmiş sırt bantları; optimize edilmiş tasarımlarıyla eşsiz kullanım özelliği, üstün kavrama, çekiş ve düzgün aşınma sağlıyor. Kullanılan bileşenler; aşınma, hasar, ısınma ve sürtünmeye dayanıklılık dâhil, farklı performans özellikleri arasında en iyi performansı sunuyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir