Michelin, ‘Marka İkonları Yürüyüşü’nde sevenleriyle buluştu

Türkiye’nin en büyük marka ve pazarlama etkinlikleri arasında yer alan Brand Week İstanbul kapsamında düzenlenen ‘Mediacat Marka İkonları Yürüyüşü’ gerçekleşti. Dünyanın en sevilen marka ikonları arasında yer alan Michelin’in Lastik Adamı Bibendum’un da katıldığı etkinlik İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti. Sevimli görünümüyle tüketicilerin beğenisini toplayan Lastik Adam , yürüyüşte tüketicilerin en çok ilgi gösterdiği marka ikonları arasında yer aldı.

Michelin’in gülümseyen yüzü: Bibendum

Tüm zamanların en iyi marka ikonları arasında gösterilen Michelin’in Lastik Adamı, tüketicilerin de en sevdiği ikonlar arasında yer alıyor. Güler yüzü ve sempatik tavırları ile tüketiciye kurulan bağda önemli rol oynayan Bibendum,  genç, dinamik, sağlam ve kararlı yapısıyla da Michelin’in dünya çapındaki elçiliğini üstleniyor. 1889 yılında poster sanatçısı O’Galop tarafından tasarlandığından beri Michelin lastiklerinin ikonu olan Lastik Adam, sevimli, hareketli, heyecanlı ve tüketiciye yakın algısı sayesinde Michelin’in tüketiciye gülümseyen yüzü olmayı başarıyor.

“En çok tavsiye edilen lastik markası” Michelin

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren Michelin, tüketiciler arasında en çok tavsiye edilen markaların başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan, MediaCat ve FikriMühim işbirliği ile ERA Research tarafından gerçekleştirilen ‘Net Tavsiye Skoru’ araştırmasında “En Çok Tavsiye Edilen Otomobil Lastiği Markası” büyük bir farkla Michelin olarak belirlendi. Yüzde 57.7’lik tavsiye edilme oranıyla sektöründe fark yaratan Michelin lastikleri, Türkiye pazarındaki başarılı sonuçlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir