Lassa’nın uluslararası alandaki yaygınlığı artıyor

Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa, Lassa markasıyla uluslararası pazarlarda adını duyurmaya devam ediyor. Son 5 senedir Turquality markaları arasında yer alan ve yapılan resmi bildiri ile önümüzdeki 5 sene boyunca da Turquality markası unvanını korumaya hak kazandığını duyuran Lassa, Ağustos 2013 itibarıyla Güney Kore’ye de ihracat yapmaya başladı.

Avrupa’da ise, Fransa’da faaliyet gösteren Japonya menşeili Autobacs otomarketleri, ürün gamına Lassa markalı binek lastikleri eklediğini duyururken;  Avusturya Posta Kurumu / Yellow Post  da 2013 – 2014 kış sezonu için ana lastik tedarikçisi olarak Lassa’yi tercih ettiğini, bu kapsamda lastik ihtiyacının %75’ini Lassa ile karşılayacağını açıkladı.

Son 5 senedir Turquality markaları arasında yer alan ve yapılan resmi bildiri ile önümüzdeki 5 sene boyunca da Turquality markası unvanını korumaya hak kazandığını duyurdu. Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa, Lassa markasıyla uluslararası pazarlarda derinleşme ve yaygınlaşma çalışmalarına devam ediyor. Avrupa pazarlarında Fransa ve Avusturya’da atılım içinde olan marka pazarlama yatırımları da gerçekleştiriyor. 2001 yılından bu yana Fransa pazarında faaliyet gösteren Japonya menşeili Autobacs otomarketleri, ürün gamına Lassa markalı binek lastikleri ekledi. Fransa genelinde, Temmuz ayında yapılan son kullanıcıya yönelik  kampanyalarla  da Lassa’nın lansman operasyonu güçlendirildi. Öte yandan, Avusturya Posta Kurumu/Yellow Post  da 2013-2014 kış sezonu için ana lastik tedarikçisi olarak yine Lassa’yı tercih etti. 5.400 araçlık filosu ile Avusturya’nın zorlu kış koşullarında hizmet veren Yellow Post, lastik ihtiyacının %75’ini Lassa kış lastikleri ile karşılayacağını açıkladı.

Uluslararası pazarlarda, Hong Kong, Çin, Avustralya gibi coğrafi olarak uzak lokasyonlardaki ülkelerdeki araç sahipleriyle Lassa ürünlerini buluşturan Brisa, Ağustos 2013 itibarıyla Güney Kore’ye de ihracat yapmaya başladı.

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) sıralamasında da ilk 100 ihracatçı firma arasında yer alan Brisa’nın, Lassa markasıyla uluslararası pazarlarda derinleşme ve yaygınlaşma stratejisini dile getiren Brisa Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Halit Şensoy, “bu stratejiyi destekleyen en önemli unsurların yüksek kalitesi ve dayanıklılığıyla dünyanın birçok ülkesinde farklı iklim ve coğrafi koşullarda dahi tercih edilen Lassa markası ve Brisa ekibinin tesis ettiği uzun soluklu iş ortaklıkları ile markaya duyulan güvenin olduğunu” ifade etti.

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olma özelliğini taşıyan Turquality, günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları karşısında daha fazla katma değer yaratmak ve bu doğrultuda Pazar payını yükseltmek isteyen markalara destek veriyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir