Kış lastiğinde maksimum güvenlik için Goodyear “Ultra Grip Coach”

1 Aralık’tan itibaren kış lastiği yasası devreye giriyor. Goodyear’ın, otobüsler için özel olarak geliştirdiği kış lastiği UltraGrip Coach, üstün güvenlik vekonfor özellikleriyle sürücülerin kış lastiği tercihi oluyor.

Dünyanın en büyüklastik üreticilerinden Goodyear, Avrupa’da ve Türkiye’de otobüslere özelgeliştirip satışa sunduğu, Goodyear Ultra Grip Coach ile“Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller İle Tartı ve Boyut ÖlçümToleransları Hakkında Yönetmelik”e uymak mümkün. Türkiye gibi sert kışkoşullarına sahip coğrafyada önlem almadan yola çıkan sürücüler, üstün tutunmasağlayan özel bir çeker aks lastiği UltraGrip Coach ile güvenle yolculuk yapacak.UltraGrip Coach, buzlu yolların olduğu ve ani kar yağışlarının ciddi gecikmeleresebep olduğu hatlarda ulaşım sağlayan otobüslerin olası kazalarını önlemesininyanı sıra, araçların yolları kapatmasına ve gecikmesine de engel olacak.

Goodyear Ultra Grip Coach, etkileyici lastik etiket derecelerinesahip…

GoodyearUltraGrip Coach geniş diş tasarımı ve tabangenişliği kış koşullarında yalnızca daha yüksek kilometreperformansıylaüstün çekiş ve yol tutuş sağlamaklakalmıyor, aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile konforlu ve sessiz biryolculuk yapma imkanı sunuyor. Yarı açık omuzyapısı ve yüksek kanat yoğunluğu sayesinde karlı ve buzlu yollarda üstün tutuşperformansı sağlarken, yeni nesil petek kanatlar ile yüksek taşıma performansı vedüzenli aşınma özelliğiyle uzun süreli kullanım olanağı sunuyor. Bilgisayardatasarlanan kanal şekli ile blokların ayrıştırılması, yüksek oranda çekişsağlarken gürültü ve taş girme oranınını da düşürüyor.

Lastikte kullanılan yenidesen ve TravelMax teknolojisi, modern otobüslerin tasarımlarına ve karmaşıkbağımsız süspansiyon sistemlerine uyumlu olarak piyasaya sunuluyor. Buteknolojiler Sileflex diş birleşimine, asimetrik tasarıma ve en yeni karkastasarımlarına sahip. Bu lastiğin sunduğu başka bir avantaj da, 295/80R22.5ebadında artırılmış yük taşıma kapasitesi sunması; bu da, 3750 kilogramakarşılık gelecek şekilde yük endeksinin 154 olmasını sağlıyor. UltraGripCoachlastikleri, 295/80R22.5 ve 315/80R22.5 ebatlarıylaTürkiye pazarında tüketicilere sunuluyor. UltraGrip Coach otobüs lastikleriayrıca, ıslak yolda tutuş sınıfında C derecesi ile 72 ve 73 dBA tek dalgagürültü düzeylerinde etiket değerine sahip.

GoodyearTürkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu, “UltraGrip Coach lastiklerimiz, geçen seneden bu yana pazarda yer alıyor ve olumlu geri bildirimalıyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilenve geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan yönetmelik dahilinde, ticari araçların 1 Aralık 2013 tarihinden itibaren kış lastiğine geçme zorunluluğu bulunuyor.UltraGrip Coach lastiğimizin performans kriterleri, kış koşullarında seyahateden otobüs kullanıcılarının ihtiyaçlarını, beklentilerin üzerinde karşılayarak,kazaların yaşanmasına ya da yolların kapanmasına engel oluyor. Bu bağlamda kışlastiğinin öneminin altını bir defa daha çizmek istiyoruz.” dedi.

Mükemmel performansve müşteri memnuniyeti yapılan testler sonucunda kanıtlanan UltraGrip Coach,otobüsler için özel olarak üretiliyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir