Karzol-Trans’ın tercihi Goodyear Marathon…

Macar nakliye şirketi Karzol – Trans, lastikte ilk marka olarak GOODYEAR’ı tercih ediyor. Karzol Trans, 400.000 kilometre ortalama mesafesi ve her 100 kilometrede 25 litre yakıt tüketimi ile Goodyear Marathon lastiklerini en düşük maliyet sağlaması dolayısıyla tercih ettiğini açıkladı.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear’ın geliştirip ürettiği Marathon lastikleri, merkezi Macaristan Monor’da bulunan Karzol – Trans şirketi tarafından tercih edildi. Özellikle donmuş ve lezzetli yiyecek maddelerinin yerel ve uluslararası taşımacılık hizmetini sunan Karzol-Trans, yüksek standartlara sahip treylerlerden oluşan modern bir filoya sahip…

“Goodyear lastikleri sayesinde kilometre başına maliyetlerimizi oldukça düşük seviyelerde tutmayı başarıyoruz”.

Karzol-Trans’ın Filo Müdürü, Ferenc Kovács “Goodyear Marathon lastiklerinin performansını son derece etkileyici bulduk. Bu lastikler, ortalama 400.000 kilometre kullanımı ve yakıt tüketimimizi de 100 kilometrede ortalama 25 litre seviyesinde tutmamızı sağlıyor. Bu rakamlar, Goodyear Marathon lastiklerinin kilometre başına oldukça düşük maliyet sağladığının en somut kanıtıdır” dedi.

Karzol-Trans’ın araç filosunda, 40 adet Renault Premium çekici ile 29’u Kögel ve 18’i Lamberet marka toplam 47 adet treyler bulunuyor. Goodyear, Karzol-Trans’ın filosunda, hem çekici hem de treyler lastiklerinde birinci marka olarak tercih edilmiştir. Ön aksta Marathon LHSII, çeker aksta Marathon LHDII ve treylerde Marathon LHTII lastikleri ile Goodyear, Karzol-Trans şirketinin filosu tarafından tercih edilen birinci marka olmuştur. Bununla birlikte Goodyear kaplama lastikleri, filo tarafından treylerler üzerinde yoğun şekilde kullanılıyor.

Goodyear Marathon Ailesi lastikleri, AB Lastik Etiketi kriterlerine göre uzun yol kamyon lastikleri içinde en iyi lastik serisi olduğu kanıtlanmıştır. Goodyear Marathon lastik serisi aynı zamanda kaygan yol koşullarında kısa fren mesafesi sunuyor. Ayrıca bu lastikler ıslak yol tutuşu bakımından da yüksek etiket dereceleri elde etmiştir. Bu başarılarına ek olarak Goodyear Marathon serisi; yine AB lastik etiketi kriterlerine göre az gürültü emisyonu ile derecelendirmelerden de tam not aldı.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir