Kar Kapıda, Yaz Lastikleriniz Pratik Depo’da!

Trafikte Emniyetiniz İçin Kış Lastiği Kullanın, Yaz Lastiklerinizi Pratik Depo Saklasın!

Kış geldi, kar kapıda derken emniyetsiz yola çıkmak kötü sonuçlara sebebiyet verebiliyor. Trafikteki her sürücünün kar lastiği kullanması kışın zorlu şartlarında hayati önem taşıyor. Kış lastiklerinin zamanı gelmişken yaz lastiklerinizi nereye koyacağım diye düşünmenize de gerek yok. Çünkü Pratik Depo bu hizmeti ayağınıza getiriyor.

“Eşya Yönetim Çözümleri” vizyonuyla eşyalarınızın atıl olarak saklanmasına son veren Pratik Depo, kış mevsiminde yazlık lastikleri rafa kaldırmanıza yardımcı oluyor. Kışın zorlu hava şartlarında arabanızla seyahat etmek olumsuz olaylarla sonuçlanabiliyor. Bunu önlemek için de kış lastiği kullanmak çok önemli bir konu. Peki ya, yaz lastikleri ne olacak? İşte bu noktada Pratik Depo devreye giriyor. Kışın rafa kalkacak lastikler size özel depolama seçenekleriyle hiç bir zarar görmeden Pratik Depo’nun modern depolarında saklanıyor. Eşyanızın sahip olduğu değere değer katan çözümler geliştiren Pratik Depo bu hizmetiyle kış lastiği kullanımının önemine dikkat çekiyor. Bu kış arabanızı daha güvenli kullanın, gözünüz arkada kalmasın…

 

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...