Goodyear’ın Solaksubaşı Bayisi’nin yeni şubesi Gemlik-Bursa’da açıldı!

Goodyear’ın Bursa’da bulunan Solaksubaşı Bayisi, 12 Mart’ta yeni yerinde hizmete başladı.  Açılış, Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Goodyear’ın Bursa’da 1963 yılından bu yana hizmet veren Solaksubaşı Bayisi 2014 yılındaki yatırımıyla hizmet alanını genişleterek,  binek ve hafif ticari otomotiv  pazarlarında da yer almayı hedefliyor.  Yaklaşık 500 metrekare alanda kurulan ve son teknolojiye sahip John Bean marka makinalarla donatılmış bayide  tüm üst sınıf araçlara hizmet verilecek. Asıl uzmanlığı kamyon lastikleri olan Solaksubaşı, yeni açtığı şubesinde özellikle binek lastik segmentine odaklanacak. Bayi, müşterilerine lastik değişimi, rot balans, lastik tamiri ve jant düzeltme gibi hizmetler de sunuyor.

Solaksubaşı’nın binek lastiklere özel yeni şubesinin açılışında konuşan Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Biz Goodyear olarak, tüm faaliyetlerimizin merkezinde müşterilerimizi bulundururuz. Bu misyon doğrultusunda iş ortaklarımız ile aramızda oluşan uzun soluklu ve güçlü bağlarımız sayesinde, müşterilerimizle olan ilişkilerimizi nesilden nesile aktarıyoruz. Ülkemizin  otomotiv sektöründeki kalbi olan şehri Bursa’nın Gemlik ilçesinde, daha geniş bir alanda hizmet verecek olan Solaksubaşı bayimizi bu girişiminden dolayı tebrik ediyor ve yeni şubesinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Yeni şubesinin açılışı ile ilgili duygularını dile getiren bayi sahibi Mahmut Solaksubaşı, “50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiğimiz lastik sektöründe, Goodyear gibi dünya lideri bir markayla çalışmaktan ötürü gurur duyuyoruz. Kamyon lastikleri segmentinde edindiğimiz 50 yıllık uzmanlığımızı şimdi de tüketici lastikleri segmentine aktararak, binek araç sahiplerine Gemlik-Bursa’daki yeni şubesimizde, üstün ekipmanlarla donatılmış geniş bir alanda hizmet vereceğimiz için çok heyecanlıyız” dedi.

Solakbaşı firması 1950 yılında Tevfik Solaksubaşı tarafından kuruldu. Firma, ticari hayatına zeytin ve zeytinyağı üretimi ile başladı. 1963 yılında Goodyear bayisi olarak hizmete giren bayi, tüm servis ekipmanları ve donanımında teknolojiye ayak uydurmuş, müşteriye en üstün kalitede hizmet vermeyi ilke edinmiştir.  2008 yılındaki yatırımı ile Goodyear truck force bayi ağına katılan ve ticari lastiklerde Borusan Lojistik gibi büyük filolara 7/24 hizmet vermeye başlayan Solaksubaşı bayisi, tüketicilere sunduğu hizmetin kalitesini her geçen gün artırarak sektördeki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir