GOODYEAR, Marathon LHS II+ Lastiğini, 250 bin parçadan oluşan Lego Kamyon’da tanıtıyor

Goodyear, Marathon LSH II’yi birebir gerçek boyutunda yapılan Lego Kamyon’da tanıttı. Hanover 2012 IAA Ticari Araç Show’da sergilenen Lego Kamyon, tanıtımın ardından açık artırmayla satışa çıkarılıp, geliri, kamyon sürücülerinin hızlı ve kolay doktor yardımı alabilmesini sağlayan DocStop‘a bağışlanacak.

Goodyear 20-27 Eylül tarihleri arasında Hanover’de gerçekleşen 2012 IAA Ticari Araç Show’u için gerçek boyutlu bir Lego Kamyon inşa etti. Goodyear Marathon LHS II+ lastiklerini tanıtan bu Lego Kamyon, 19-29 Ekim 2012 tarihleri arasında, www.eBay.de ve internet adreslerinde yapılacak açık artırmada satışa sunulacak. Goodyear, Lego kamyonun satış gelirini, Avrupa’daki tüm kamyon sürücülerinin gerektiğinde hızlı ve kolay şekilde doktor yardımı alabilmesine destek sağlaması için DocStop’a bağışlayacak.

Goodyear’ın Lego kamyonu, IAA Ticari Araç Show’undaki en özgün eserlerden biri olarak, 2.5 metre genişliğinde, 3.5 metre yüksekliğinde, yaklaşık 2.5 metre uzunluğunda ve yaklaşık 740 kg ağırlığında, dünyadaki en büyük Lego yapılar arasında yer aldı.

 

“Mayorka’nın Kralı”nın imzası

Yaklaşık 250.000 Lego parçası kullanılarak yapılan bu kamyonun planlama ve inşası toplam 410 saatte gerçekleşti.

Bu devasa model, aynı zamanda DocStop’un bir destekçisi olan ve “Mayorca’nın Kralı” olarak bilinen Alman komedyen Jürgen Drews tarafından imzalandı.

 

Goodyear Lastikleri Almanya GmbH Ticari Lastikler Direktörü Rupert Kohaupt, “DocStop’u bu açık artırmayla desteklemeye bilinçli bir şekilde karar verdik. Taşımacılık endüstrisinin en büyük varlığı, her gün malları A noktasından B noktasına zamanında götüren sürücülerdir. Ne yazık ki, seyir halindeyken tıbbi yardım her zaman alınamıyor; özellikle de yurt dışına yapılan seyahatlerde. DocStop sayesinde artık, profesyonel sürücülerin tıbbi yardım alabilecekleri bir temas noktası var. Bu organizasyonu desteklemekten çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

Jürgen Drews, Hanover’de Lego kamyonunu imzalarken, “Goodyear’ın DocStop yararına yaptığı bu açık artırmayı desteklemekten memnuniyet duyuyorum. Kamyon ve otobüs sürücülerinin evden uzakta çalışırken tıbbi yardım alması kolay değil” dedi. DocStop sayesinde, tıbbi yardıma ihtiyacı olan Avrupalı kamyon ve otobüs sürücüleri araçları ile birlikte doğrudan bir DocStop ortağına (ameliyathane, hastane, vb.) gidebilir veya en yakın durak noktasına araçlarını bırakarak yakındaki bir doktora gidebiliyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir