Goodyear lastikleri, lojistik şirketi Bertschi’nin 2600 araçlık Avrupa filosunun tercihi oldu…

Global lojistik şirketi Bertschi AG, Avrupa nakliye filosuna kamyon lastiği tedariği ve satış sonrası servisi için Goodyear ile anlaştı. 2600 araçlık Bertschi filosu Goodyear lastikleri ile donatılacak.

114 yıldır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear ile global lojistik şirketi Bertschi AG, Avrupa nakliye filosuna kamyon ve port lastiği tedariki ve servisi için bir sözleşme imzaladı.

Felsefesini güvenlik, kalite, servis ve çevre koruması konusunda kararlılık üzerine oluşturan Bertschi Şirketi’nin 1100’ün üzerinde çekici ünitesi ve 1500 römorktan oluşan filosunun mevcut lastikleri zaman içinde Goodyear lastikleri ile değiştirilecek. Sözleşmenin ana unsurları olarak, TruckForce ağı ve FleetOnlineSolutions ile hizmet verilecek.

Bertschi Teknik Müdürü Ueli Bruder, “Lastiklerin performansı ve sunacakları hizmetin üstün kalitesi nedeniyle, uzun süre birlikte çalıştığımız daha önceki tedarikçimizi değiştirmeye ve Goodyear ile çalışmaya karar verdik” dedi.

“Yakıt tüketimi ve kilometre performansının çok iyi olduğunu gördük”

Ueli Bruder, “Goodyear lastiklerini filomuzda test ettik. Goodyear lastiklerinin performanslarının kilometre, lastik ömrü ve yakıt tüketimi bakımından çok iyi olduğunu gördük. Ayrıca, FleetOnlineSolutions (FOS) 1 programı, güzergahlarımızın herhangi birinde servise veya lastiğe ihtiyacımız olması durumunda, kendi belirlediğimiz özelliklere göre hizmet verilmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.

Goodyear TruckForce, 28 ülke 2000 noktada hizmet veriyor..

Tüm Avrupa yollarında destek verilmesini içeren hizmet, 28 ülkede yaklaşık 2000 servis noktasından oluşan Goodyear TruckForce  ağı tarafından sağlanıyor. FOS sisteminin kullanılması, servis gereken her durumda, işin tam olarak müşterinin belirlediği özelliklere göre ve üzerinde anlaşılan fiyattan yapılmasını sağlamak için Goodyear TruckForce ekibinin sözleşme ayrıntılarına erişebilmesi anlamına geliyor.

Bertschi AG, 1956 yılında İsviçre’de kurulan bir aile şirketi. Şirketin, karadan ve aktarmalı nakliyeyle ilgili olarak ambalajsız kimyasal ürün lojistiği alanında uzmanlaşmış ve 15 konteyner terminali olmak üzere 26 Avrupa ülkesinde 44 iştiraki bulunuyor. Araçlar esas olarak, birçok tehlikeli madde dahil, kimyasal ürünlerin nakliyesinde kullanılıyor.

1 FleetOnlineSolutions (FOS), sözleşme yönetiminin tüm unsurlarıyla ilgilenerek müşteri ile Goodyear Dunlop arasında bağlantı kuran, internet tabanlı bir lastik yönetim sistemidir. Goodyear Dunlop’un sözleşmeli müşterileri, servis sağlayıcıları Goodyear Dunlop’un FOS veritabanına bağlayan sisteme erişebilirler. Servis gerektiğinde, yerel TruckForce merkezi veritabanına erişebilir ve müşterilerin teknik gereksinimlerini yerel dilde görebilirler. Sistem, faturalandırma ve stok denetimi işlemleriyle ilgilenir ve müşterilerin sözleşmelerine göre ücretlendirilmelerini ve uygun şekilde faturalandırılmalarını sağlar.  Yerleşik raporlama sistemleri, müşterilerin sisteme erişerek hesaplarını izlemelerine ve temel performans göstergelerini görüntülemelerine olanak tanır. FOS aynı zamanda kırtasiye işlemlerini de önemli ölçüde azaltır.

2 TruckForce servis merkezleri, tüm Avrupa’da ticari araçlara lastikle ilgili olarak özel destek sağlar.  Batıda Portekiz’den doğuda Türkiye’ye, kuzeyde Finlandiya’ya güneyde İtalya’ya kadar, bu servis sağlayıcılar ana Avrupa nakliye güzergahlarını kapsayacak şekilde stratejik olarak konumlandırılmışlardır.  TruckForce servis ağı, 28 ülkede her biri eğitilmiş personel ve lastikle ilişkili her türlü görevi yetkin ve etkili bir şekilde yerine getirmek için gerekli özel ekipmanla donatılmış yaklaşık 2000 tesisten oluşmaktadır.  Bunun yanı sıra, sözleşmeli müşterilere mümkün olan en hızlı şekilde, üzerinde anlaşılan bir fiyatla ve üzerinde anlaşılan hizmet seviyesinde hizmet verilebilmesi için, her bir TruckForce atölyesinin FleetOnlineSolutions’a erişimi vardır.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...