Goodyear internet sitesinde lastiğin DNA’sına ulaşılacak

Goodyear’in internet sitelerinde, yeni Avrupa Birliği lastik etiket değerleri ve lastiğin 50’ye yakın farklı kritere göre performans değerleri bulunacak…

110 yılı aşkındır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, internet siteleri üzerinden, tüketicilerin satın aldıkları lastik hakkında daha fazla bilgi almalarını sağlayan lastik etiketi uygulaması hakkında tüketicilerini bilgilendirecek. Etikette yer alan bilginin dışında, lastiğin DNA’sı olarak adlandırılan 50’ye yakın kritere ait performans değerleri de internet sitesinde paylaşacak.

1 Kasım 2012’de Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe girecek olan lastik etiketlemesine ilişkin uygulama hakkında tüm bilgiler Goodyear’ın internet sitelerinde bulunacak. Internet sitesinde gösterilen her bir ürüne ilişkin derecelendirmenin lastik boyutuna göre açıkça belirten bilgileri ve yeni lastik etiketi, değeri, amacı ve Goodyear’ın bu yeni kriterlerle nasıl çalıştığıyla ilgili tüketicilere yönelik kapsamlı bilgileri içerecek. 30 Mayıs 2012 itibarıyla, Avrupa Birliği sınırları içinde satılan tüm lastikler için üreticiler gönüllü olarak etiketlemeye başlayabilecek.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Depres, “Bilindiği üzere, yeni Avrupa lastik etiketi, 3 temel lastik performansı olan yakıt verimliliği, ıslak zemin kavrama performansı ve harici yuvarlanma gürültüsü hakkında bilgi verecek. Biz Goodyear’da lastiklerimizi 50 kritere göre test ediyoruz. Ürünlerimizin bu kriterlere göre gösterdikleri performansa ilişkin bilgileri tüketiciye sunabilmek için internet sitemizi yeniden geliştirerek, yalnızca etiket bilgilerini değil, aynı zamanda dikkate aldığımız başka birçok kriterle ilgili ek verileri burada yayınlayarak, güvenli ve konforlu bir yolculuk için erişime açmaya karar verdik” dedi.

Akıllı telefonla etiket okuma

Tüm bunların yanısıra Goodyear, bu yıl Kasım ayı itibarıyla satılan tüm lastiklerde zorunluluk haline gelecek QR kodlarını (iki boyutlu barkod) yeni Avrupa lastik etiketlerine işleyecek. Tüketiciler akıllı telefonları yardımıyla lastiğin özellikleri hakkında eksiksiz bilgiye sahip olabilecek.

QR kodunun etiketin markaya ayrılan kısmında kullanılması, müşterilerin üç etiket ölçüsünün ötesinde lastiğin tüm avantajlarını ve performans kriterlerini görmelerini sağlayacak.

Şirket’in ürünleri, hizmetleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, goodyear.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir