Continental’e 8. İzmir Autoshow’da Büyük İlgi…

Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental, yenilikçi ürünleriyle bu yıl da ülke çapında binlerce ziyaretçiyi ağırlayan 8. İzmir Autoshow – İzmir Otomotiv ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda büyük ilgi gördü.

Continental’in İzmir yetkili satıcısı Batı Lastik’in standında; hem spor otomobiller hem de sportif sürüş karakteristiklerine sahip SUV’lar için geliştirilen ContiSportContact 5, küçük aile araçlarından orta ve lüks segmente kadar geniş yelpazede ürün çeşitliliği sunan ContiPremiumContact 5 ve 18 inç’ten başlayan ebatlarıyla ön ve arka aksların gerektirdiği şartları sağlamak için farklılaştırılan ContiSportContact 5 P tanıtıldı. Ayrıca ziyaretçiler alanda uzmanlardan Continental’in diğer yenilikçi ürünleri ve çözümleriyle ilgili bilgi aldı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir