Continental lastikleri Avrupa’nın önde gelen araç üreticileri tarafından bir kez daha onaylandı

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve en büyük orijinal ekipman lastik tedarikçisi Continental, Avrupa’nın büyük araç üreticilerinden bir kez daha onay aldı. Continental’in kış ve yaz lastikleri, patlasa dahi yoluna devam edebilen Runflat teknolojisine sahip SSR lastikleri, Mercedes, BMW ve Volkswagen markalarının belli modelleri için hem orijinal ekipman olarak kullanılması hem de bayilerde ve satış sonrası mağazalarda satılması için onaylandı.

Continental lastikleri, AMG-Mercedes’in C63 ve GL modellerinde; BMW’nin 1 ve 3 serisinde; Land Rover’ın Evoque modelinde; Mercedes’in CLS, B sınıfı, Viano ve Vito modellerinde ve Volkswagen’in UPI modellerinde kullanılacak. Kış lastikleri segmentinde ContiWinterContact TS 830 P; yaz lastikleri segmentinde ise ContiSportContact 5 en fazla onay alan modeller oldu. Continental böylece yüksek teknik standartlarının yanı sıra orijinal ekipman lastik pazarındaki öne çıkan konumunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Continental Binek ve Ticari Lastikleri Ar&Ge Müdürü David O’Donnell “Avrupa’nın önde gelen otomobil üreticileri tarafından bu onayları almış olmak, yüksek mühendisliğimizin altını bir kez daha çiziyor. Bu başarı aynı zamanda Avrupa’daki araçların %30’unda kullanılan bir lastik üreticisi ve otomotiv sanayisinin gelişim ortağı olarak konumumuzu güçlendiriyor” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir