Continental, Değerini En İyi Karşılayan Marka Seçildi

Uluslararası otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden ADAC’ın anketinde “Değerini En İyi Karşılayan Marka” ve “Testte En İyi Marka” seçildi

Continental, Alman Otomobil Kulübü dergisi ADAC’ın 4.000 okuyucusu arasında gerçekleştirdiği anket sonucunda “Değerini En İyi Karşılayan Marka” seçilirken genel değerlendirmede de en üst sıraya yerleşti.

ADAC dergisinin gerçekleştirdiği ve 23 farklı lastik markasının yer aldığı anket kapsamında Continental marka lastikler, katılımcıların satın alma yönelimlerinde en yüksek puanları aldı. Continental ayrıca marka farkındalığı ve marka potansiyeline yönelik sorularda da akla gelen ilk marka oldu. Continental’in bünyesindeki diğer iki marka olan Uniroyal ve Semperit de katılımcıların satın alma tercihleri arasında ilk üçte yer aldı.

Continental hakkında

Continental 2010 yılında 26 milyar Euro’luk bir ciro ile dünya çapında önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental daha fazla sürüş emniyeti ve küresel iklim korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde Continental ağa bağlı otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 46 ülkede yaklaşık 150.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...