Continental büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerliyor!

 

Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart:

“Satışların bu yıl en az yüzde 10 artarak 29,5 milyar Avroya ulaşacağı yönündeki tahminlerimizi koruyoruz.”

“2011 sonuna kadar ARGE faaliyetlerine 1,6 milyar Avro harcamış olacağız. Bu rakam 2010’dakinden yüzde 10 daha fazla.”

“Continental olarak dünyanın ilk seri üretim elektrikli güç aktarma sistemini sunduk. Yalnızca bu ürün için 12 milyon Avro yatırım yaptık.”

 

Avrupa’nın en büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental’in CEO’su Dr. Elmar Degenhart, Frankfurt’ta gerçekleştirilen 64. IAA International Motor Show‘daOtomotiv sektörünün bugünkü durumu, yeni trendler ve Continental’in gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Artık sadece trendleri takip eden şirketlerin uzun vadeli karlı büyüme elde edeceği bir dönemin yaşandığını belirten Dr. Elmar Degenhart, otomotiv sektöründeki şirketlerin başarıya ulaşabilmeleri için mega trendlere ayak uydurmaları gerektiğini söyledi. Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart; “Sahip olduğumuz yenilikçi yaklaşım Continental’in mega trendleri şekillendirmede etkin bir rol oynamasına olanak tanıyor. Bu sayede Continental, sürdürülebilir karlılık sağlayabiliyor ve gelişmekte olan pazarlarda ortalamanın üzerinde bir hızla büyüyebiliyor. Yeniliklerimiz bir yandan verimliliği ve üstün kaliteyi temin ederken, diğer yandan da, otomotiv yan sanayi tedariği ve lastik üretiminde liderliğimizi pekiştiriyor. Bu yılki IAA International Motor Show’daki sergimiz hem geniş ürün portföyümüzün gücünü hem de mükemmel kalite yönetimimizi ortaya çıkarıyor” dedi.

 

“Satışların bu yıl en az yüzde 10 artarak 29,5 milyar Avroya ulaşacağı yönündeki tahminlerimizi koruyoruz.”

 

İçinde bulunduğumuz mali yıla yönelik değerlendirmelerde de bulunan Dr. Degenhart; “Satışların bu yıl en az yüzde 10 artarak 29,5 milyar Avroya ulaşacağı yönündeki tahminlerimizi koruyoruz. Satış gelirlerimize yönelik tahminimizi de yüzde 10 olarak tekrar belirledik. Finans piyasalarındaki istikrarsız durumun reel ekonomiyi etkileyip etkilemeyeceğini bekleyip görmek gerekiyor. 2012’de bir yavaşlama olacağını düşünüyoruz ancak ciddi bir durgunluk beklemiyoruz. İnanıyoruz ki Continental, yenilikçi ürün portföyü sayesinde, durgun piyasa koşullarında bile yüzdelik olarak tek haneli rakamların ortalarında bir büyüme görecek” dedi.

 

“2011 sonuna kadar ARGE faaliyetlerine 1,6 milyar Avro harcamış olacağız. Bu rakam 2010’dakinden yüzde 10 daha fazla.”

 

64. IAA International Motor Show’da Continental’in yatırımları hakkında da bilgi veren Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart, Continental’in yeni teknolojilere ve gelişmekte olan pazarlara yatırımlarını sürdürdüğünü belirtti. Bu sayede dünyanın dört bir ucunda yeni iş imkanları yarattıklarını ve bu yıl 10.000 kişi daha istihdam edeceklerini söyleyen Dr. Elmar Degenhart; “2009’daki krizden bu yana 25.000’den fazla kişiye iş imkanı sağladık. 2011 sonuna kadar Ar-Ge faaliyetlerine toplamda 1,6 milyar Avro harcamış olacağız. Bu rakam 2010’dakinden yüzde 10 daha fazla (1,45 milyar Avro). Tedarikçi firma yatırımlarımızı da 1,8 milyar Avroya ulaşacak şekilde yaklaşık yüzde 36 artırıyoruz. Bu yatırımın büyük bir bölümünü gelişmekte olan pazarlara, özellikle de BRIC ülkelerine (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) yapıyoruz” dedi.

 

“Continental olarak dünyanın ilk seri üretim elektrikli güç aktarma sistemini sunduk. Yalnızca bu ürün için 12 milyon Avro yatırım yaptık.”

 

Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart, konuşmasında Continental’in ürettiği dünyanın ilk seri üretim elektrikli güç aktarma sistemi hakkında da bilgiler verdi. “Continental olarak geleceğin teknolojilerini şekillendiriyoruz. Bu kapsamda son olarak, dünyanın ilk seri üretim elektrikli güç aktarma sistemini sunduk” diyen Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu elektrikli güç aktarma sistemi, Renault‘nun elektrikli taşıt filosunda kullanılacak. Yalnızca bu ürün için Almanya’nın Gifhorn şehrinde yer alan fabrikamıza 12 milyon Avro yatırım yaptık. Yıllık üretim kapasitesi başlangıçta 60.000 elektrik motoru olarak saptandı. Ancak üretim hacmimizi 2012 itibarıyla yılda 75.000 motora çıkarmayı planlıyoruz.”

 

 

 

 

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...