Bridgestone, “Dünyanın En Değerli Lastik Markası”

Türkiye’de Brisa tarafından üretilen ve pazara sunulan Bridgestone, marka değerlendirme ve danışmanlık şirketi Brand Finance tarafından “Dünyanın En Değerli Lastik Markası” olarak gösterildi.

Dünya lastik devi Japon Bridgestone; yenilenebilir veya geri dönüşümlü hammaddeler kullanarak en yüksek kalitede ürünler sunmak, CO2 emisyonlarını azaltmak ve doğanın dengesine uyum sağlayacak metodlar kullanarak operasyonlarını sürdürmek olarak belirlediği hedefleri doğrultusunda ilerleyerek lastik sektöründeki lider konumunu pekiştiriyor.

Türkiye’de Brisa tarafından üretilen ve pazara sunulan Bridgestone, dünyanın lider marka değerlendirme ve danışmanlık şirketi Brand Finance tarafından yapılan araştırmada “Dünyanın En Değerli Lastik Markası” seçildi. Dünyada bir çok farklı coğrafyada, farklı yol ve iklim koşullarında müşteri ihtiyaçlarına cevap verirken özellikle hassasiyet gösterdikleri üç nokta bulunduğunu belirten Bridgestone yetkilileri, söz konusu üç noktayı; yenilenebilir veya geri dönüşümlü hammaddeler kullanarak en yüksek kalitede ürünler sunmak, CO2 emisyonlarını azaltmak ve doğanın dengesine uyum sağlayacak metodlar kullanarak operasyonlarını sürdürmek olarak açıklıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir