Avrupa’nın lider kış lastiği Goodyear Ultragrip 8

Goodyear’ın UltraGrip 8 satışları, Avrupa’da7 milyon adede ulaştı.

Goodyear’ın UltraGrip 8 kış lastiği, 2011’de gerçekleşen lansmanındangünümüze kadar Avrupa’da 7 milyon satış adedine ulaştı. Yaklaşık 1 milyon 750bin aracın,
yılın en soğuk aylarında UltraGrip 8 kış lastiği kullandığını gösteren buveriyle Goodyear, Avrupa kış lastikleripazarında lider konumda bulunuyor.

Goodyear’ın,kış boyunca yaşanan zorlu mevsim koşullarında dahi güvenle ve keyifle sürüşfırsatı sunmak için özel olarak tasarladığı UltraGrip 8 lastiği bir satışrekoruna imza attı. Goodyear’ın UltraGrip 8 kış lastiği, 2011’deki lansmanındangünümüze kadar Avrupa’da 7 milyon satış adedine ulaştı. Yaklaşık 1 milyon 750 binaracın, yılın en soğuk aylarında UltraGrip 8 kış lastiği kullandığını gösterenbu veriyle Goodyear, Avrupa kış lastikleri pazarında lider konumda bulunuyor.

İlk defa1971 yılında piyasaya sürülen ve geliştirilerek 8. jenerasyonuna ulaşan UltraGripkış lastikler, bugüne kadar 60 milyon adet üretildi. Bu yüksek satış rakamınınyüzde 12’si, sadece UltraGrip 8 ürün modelinden oluşuyor.

GoodyearEMEA Marka Direktörü Hugues Despres,“UltraGrip 8’in başarısı, Goodyear’ın 30 yıl önce geliştirmeye başladığı kış lastiklerimirasına dayanmaktadır. Bugün UltraGrip 8 Avrupa’daki lider kışlastiklerimizden biridir. Bugün itibariyle üretilmiş ve takılmış olan 7 milyonlastikle
UltraGrip 8, şüphesiz müşterilerimizin zorlu kış koşullarında güvenle vekeyifle sürüş yapabilmeleri için özellikle tercih ettiği bir lastiktir. UltraGrip8 kış lastiğimizle yeni rekorlara imza atmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Kış lastiğikullanma zorunluluğu ile ilgili mevcut yasanın genişletilerek tüm araç gruplarıiçin geçerli olmasının trafik güvenliği açısından çok önemli olduğunuvurgulayan Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Avrupa’dangelen bu veri, hem Goodyear’ın kış lastiği pazarındaki gücünü hem de kışlastiği kullanımının her geçen gün daha da önem kazandığı ortaya koymuştur. Goodyearolarak sadece kar yağışı olduğunda değil, hava sıcaklığının +7 dereceninaltında düştüğü bölgelerde yol güvenliği için kış lastikleri kullanılmasınıönemle tavsiye ediyoruz” dedi.

Goodyear kış lastiğiyle aracınız, hediye yeleğinizle siz,kışın keyfini sürmeye hazırsınız!

Goodyear,yenilikçi ve üstün teknolojiye sahip güvenli lastikleri tüketicilere avantajlıkampanyalarla buluşturmaya devam ediyor. Kış boyunca yaşanacak zorlu mevsimkoşulları ile başa çıkmak için özel olarak tasarlanan kış lastikleri, kışmevsiminin yaklaşmaya başladığı bu günlerde tüketicilere yeni fırsatlarsunuyor.

Goodyear’ın kış kampanyası 1 Kasım –31 Aralık 2013 tarihleri arasında geçerli olacak. Kampanya dahilinde Goodyearbayilerinden 4 adet Goodyear kış lastiği alanlar yelek sahibi olacak. Ayrıca 1Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Maximum Kart’a özel peşin fiyatına 12taksit ve 2 ay taksit erteleme fırsatı ile kış lastiklerini şimdi alantüketiciler, ödemeye 2014’te başlayacaklar.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir