Opel’in Bursa arayışı

Almanya’nın Hessen eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn, otomotiv üreticisi Opel‘in yöneticilerini kastederek, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, imkanları araştıracaklarını, ileriye dönük çalışmalar içinde olabileceklerini söylediler” dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, kentte bulunan Başbakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet onuruna ‘Tavacı Recep Usta’da akşam yemeği verdi. Yemeğe Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez’in yanı sıra iş dünyası temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

Hessen Eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn burada yaptığı konuşmada, Bursa’ya gelmeden önce Hessen’deki Opel yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Yetkililere Bursa’da yatırım imkanlarını sorduğunu kaydeden Hahn, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, Bursa’da yatırım yapacak imkanları araştıracaklarını söylediler. Bunun da ilerleyen dönemde gerçekleşeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Vali Harput da iki merkez arasında 1,5 yıldır oluşturulan kardeşlik ilişkilerinin devam ettiğini kaydederek, “Bize Brüksel’de ofis tahsis ettiler. Biz de onlara her türlü bilgi, iletişim ve danışmanlık hizmeti için ofis tahsis ediyoruz. İş adamlarımızın çalışmalarının yanı sıra üniversite düzeyinde de çok önemli ilişkilerimiz var. Ortak fuarlar, güvenlik ve trafik hizmetleri gibi alanlarda çalışma programlarımız var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA, Haber7.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir