Okul servisinden beklenen herşey “Crafter Okul”da!

Volkswagen’in Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’ne uygun tasarlanan ve hiçbir ek düzenleme gerektirmeyen Crafter Okul modeli, güvenlikten, konfora kadar bir okul servisinden beklenen her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Crafter Okul, özellikle 22+1 koltuk kapasitesinin de dahil olduğu versiyonlarıyla farklı çözümler de sunuyor

Yeni eğitim yılının başlamasına kısa zaman kala velilerin aklındaki en önemli konulardan biri olan okul servislerindeki güvenlik sorusu, Volkswagen Ticari Araç’ın Crafter Okul modelinde cevap buluyor.

Volkswagen Ticari Araç’ın Crafter modelinin okul servisleri için geliştirdiği versiyonu Crafter Okul, 16+1, 19+1 ve 22+1 yolcu kapasitesi seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’ne uygun olarak tasarlanan ve herhangi bir ek düzenleme gerektirmeyen Crafter Okul, standart olarak sunulan servis tipi koltukları, arka görüşü engellemeyen özel ‘OKUL TAŞITI’ çıkartması, özel floresan ışıklı ‘DUR’ levhası, yan kayar camda çocukların açmasını engelleyici durdurucu, bulunduğu seviyenin altında kalan ve aracın arka tarafının izlenmesine imkan sunan kameralı görüntü sistemleriyle fark yaratıyor. Crafter Okul’da ayrıca, sürücü tarafından kontrol edilen, sıkışmaya karşı çift güvenlik sistemine sahip otomatik kayar kapı da bulunuyor. 22+1 kapasiteli versiyonda ise gizli sistem otomatik kapı standart olarak sunuluyor.

Küçük yolcuların güvenliği için herşey düşünüldü

Crafter Okul’da dikkat çeken özelliklerin başında güvenlik donanımları yer alıyor. Standart 3 noktalı emniyet kemerlerinin yanısıra, iki noktalı emniyet kemerleri, herhangi bir ani frenleme anında, uçaklardaki emniyet kemeri gibi, öğrencileri belinden kavrıyor. Böylece standart emniyet kemerlerinin aksine, meydana gelebilecek herhangi bir boyun zedelenmesi veya deri yanıklarının da önüne geçiliyor. Geniş koltuk aralarıyla da öğrencilerin ani frenlerde dahi başlarını öndeki koltuğa çarpmalarının önüne geçiliyor.

Aktif güvenliksistemleri

Crafter Okul, standart olarak sunduğu aktif güvenlik özellikleriyle de etkileyici: ESP viraj dengeleme sistemi, ABS, Anti patinaj sistemi, BAS fren yardımcısı, Hill Holder Yokuş Yukarı Kalkış Asistanı, USC (Viraj içine savrulma kontrolü), ROM (Devrilme koruması), RMI (Denge kaybı koruması) bu güvenlik sistemlerinden bazıları. Kapının acil durumlarda dışarıdan açılabilmesi özelliği de yine Crafter Okulile birlikte sunulan donanımlar arasında bulunuyor. Körüklü sürücü koltuğu da sürücünün rahatını ve güvenliğini sağlıyor.

Verimli motorlarıyla ekonomik ve çevre dostu

Crafter Okul, kendini ispatlamış Common Rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli 2.0 TDI turbo dizel motorla sunuluyor. 163 PS güç üreten motor, 100 kilometrede 7.9 litre yakıt oranıyla yüzde 25 daha az yakıt harcıyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir