Ödül avcısı Skoda Superb

Skoda Superb, Almanya’da yayınlanan Automotor&sport Dergisi tarafından 36.ncısı düzenlenen “2012 Yılı Otomobili” anketinde, yaklaşık 116 bin okurun 10 sınıfta yaptığı değerlendirme sonucu oyların yüzde 22’sinden fazlasını alan Skoda Superb yılın otomobili seçildi. Octavia Kompakt, Roomster Van ve Fabia’da Subkompakt kategorilerde 2. sırada yer aldılar.

Orta segment ithal araçlar kategorisinde Skoda’nın amiral gemisi Superb, AMS okuyucularının oyları sonucu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da zafer elde ederek 1. sıradaki yerini korudu.

Skoda Octavia kompakt ithal araç sınıfında, Fabia subkompakt sınıfında gümüş madalyaları elde ettiler. Bu sonuçla 2 modelde geçen yıl elde ettikleri dereceleri korurken, Roomster ithal van sınıfında 2. sırayı alarak geçen seneye göre bir basamak yükseldi.

Skoda Ceo’su Winfried Vahland almış oldukları ödüllerin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “AMS okuyucularının kararlarından büyük bir onur duyduk. Skoda markası değerlerini bu doğrultuda inşaa etmeye devam edeceğiz. Bizim otomobillerimiz modern, çevre dostu, akıllı ve pratik çözümler sunmakla birlikte uygun fiyatlara sahiptir ve bu gelecekte de devam edecektir” dedi.

Superb, Avrupa’da 30’un üzerinde prestijli ödülün sahibi olarak kalitesini tescilledi.  Superb’in portföyünde Yılın Otomobili, Altın Direksiyon Ödülü en dikkat çekenler. Superb, Almanya’da Bild am Sonntag Dergisi “Orta Sınıf Altın Direksiyon ödülü” başta olmak üzere, Avusturya’da “2008 yılı en iyi ve en popüler aracı” ödülü, Çek Cumhuriyeti’nde “Üst orta sınıfın En İyi Otomobili” Otomobil Sanayii Gazetecileri Kulübü tarafından twindoor bagaj açma sistemine verilen “Yılın Teknolojik Yeniliği” ödülü, Belçika’da VAB “Yılın Aile Otomobili” gibi bir çok ödül bulunuyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir