Mitsubishi ASX’i tüm Türkiye test ediyor

Türkiye distribütörlüğünü Temsa Global’in yaptığı Japonya’nın güçlü otomotiv markası Mitsubishi Motors’un crossover sınıfında yer alan yeni temsilcisi ASX için düzenlenen “ASX kapınızı çalacak!” Türkiye turu, Temmuz ayında da devam ediyor. Haziran ayı boyunca İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Edirne, Bursa, Balıkesir, İzmir, Tekirdağ, Sakarya, Eskişehir ve Ankara gibi illerimizi ziyaret eden Mitsubishi ASX Roadshow, Temmuz ayında da Trabzon’dan Gaziantep’e Mardin’den Bodrum’a kadar birçok yerleşim birimini ziyaret edecek. Temmuz sonuna kadar sürecek etkinlikte otomobil severler, Mitsubishi ASX ile ilgili detaylı bilgi alma ve test etme imkânı bulacaklar.

Japon otomotiv ve endüstri devi Mitsubishi Motors’un ülkemizdeki temsilcisi Temsa Global, markanın crossover sınıfında dikkat çeken ASX modeli için düzenlediği “ASX kapınızı çalacak!” etkinliğini Temmuz ayında da devam ettiriyor. Haziran ayı boyunca İstanbul’dan Adana’ya, Bursa’dan Eskişehir’e kadar birçok ilimizi ziyaret eden Mitsubishi ASX Roadshow, Temmuz ayında da Bodrum’dan Trabzon’a, Gaziantep’ten Van’a kadar birçok yerleşim noktasını ziyaret edecek. Modern tasarımı, üstün donanımı ve rekabetçi fiyat/donanım seviyesiyle beğeni odağı olan Mitsubishi ASX Türkiye tanıtım etkinliği kapsamında müşteriler test etme ve satın alma fırsatlarıyla ilgili detaylı bilgi alma imkânına kavuşuyorlar.

117 HP güç üreten 1.6 litre hacimli benzinli motor ile sunulan Mitsubishi ASX, 5 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor. Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak güvenlik açısından kendini kanıtlayan Mitsubishi ASX, Invite ve Intense olarak iki ayrı zengin donanım paketi ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Invite adı verilen baz donanım seçeneğinde EBD destekli ABS, HSA (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), ESS (Acil Duruş Sinyal Sistemi), ASTC (Aktif Denge ve Çekiş Kontrol Sistemi), BA Fren Destek Sistemi, 7 hava yastığı, krom çerçeveli ön sis farları ve ızgara, gövde rengi elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı aynalar, direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi, hız sabitleyici, tam otomatik klima, soğutmalı torpido, elektrik soketi, yağmur sensörü, katlanabilir arka koltuklar standart olarak sunuluyor. Daha zengin Intense donanım seviyesinde ise tüm bunlara ek olarak LED aydınlatmalı cam tavan, tavan rayı, karartılmış arka camlar, 17 inç alaşım jantlar, siyah deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar ve anahtarsız çalıştırma sistemi gibi donanımlar yer alıyor. Ayrıca Mitsubishi ASX’in tüm donanım seviyelerinde Cleartec teknolojisi sayesinde kırmızı ışıklarda bekleyen otomobilin motorunu otomatik olarak durdurarak yakıt tüketimini azaltan ve karbondioksit salınımını kesen Auto Stop & Go özelliği standart olarak bulunuyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Ayhan EREL dedi ki:

    ASX aldım ikiay sekiz gün kullandım araç arza yaptı. Üç ay dört günde tamir edip verdiler.Ben bu arabaya güvenip binemem artık.Temsa yı mahkemeye verdim inşallah iade edip yeni bir araç alacağım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir