Mercedes-Benz Türk, “En Beğenilen 20 Şirket” arasında

Mercedes-Benz Türk, Capital Dergisi’nin gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında ilk 20′ ye girdi.

Capital Dergisi’nin her yıl gerçekleştirdği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2011 yılı sonuçları açıklandı. Şirketler tarafından en çok beğenilen şirketlerden biri olmanın unsurları, “hız kesmeyen yatırımlar, yenilikçi ürünler ve müşteriyi merkeze alan yaklaşım” olarak açıklandı.

“Türkiye’nin En Beğenilen 20 Şirketi” listesine bu yıl ilk kez giren Mercedes-Benz Türk’ün Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, fabrikalara ve yeni ürünlere yaptıkları sürekli yatırımların, güncel teknolojilerin, ürünlerinin kalitesinin, iş verimliliğini arttırımının ve sunulan yeni ürünlerin şirketin başarı sırlarından olduğunu açıkladı. Ayrıca Wolf-Dieter Kurz, bunları yaparken çalışanların memnuniyetinin de ilk sırada tutulduğunu belirterek bu yılki “En Beğenilen Şirketler” listesinde yer almanın tek bir nedene bağlı olmadığını, 45 yıllık birikimin sonucu olduğunu ekledi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...