Manisa Belediyesi filosunu 168 Isuzu Novociti ile destekledi…

Anadolu Isuzu’dan Manisa’ya rekor teslimat

Manisa Belediyesi, Toplu Taşımadaki dönüşümünü Anadolu Isuzu’nun  NOVOCITI otobüsleriyle tamamladı.  168  adet NOVOCITI ile  baştanbaşa yenilenen filonun, 43 adetlik ilk partisi düzenlenen muhteşem bir törenle teslim alınıp halkın hizmetine sunuldu.

Cumhuriyet meydanındaki törene, Manisa Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, Funda Solak, Tamer Çipiloğlu, Hasan Eryılmaz, Toplu Ulaşım Kooperatif Başkanı Yusuf Enli, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Müdürü Efe Yazıcı, Pazarlama Müdürü Bilge Gündüz, belediye meclis üyeleri, hat sahipleri, şoförler ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Isuzu’nun Manisa Yetkili Araç Satış Bayi Yükseliş ve Hatay Yetkili Araç Satış Bayi Öztoprak‘ın işbirliği ile hayata geçirilen projede Yükseliş Otomotiv’in sahibi İbrahim Yüksel ve Öztoprak Otomotiv’in sahibi Vedi Öztoprak da hazır bulundu.

Tamay: “Manisa Ulaşımda Fark Yarattı”

“Sektörde “En” lakabını hak eden Isuzu Novociti otobüsleri tercih etmekle Manisa ulaşımda fark yarattı.” diyen Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye’nin 81 vilayeti içinde 70 vilayet engelli taşımaya uygun toplu ulaşım aracı kullanmıyor. Ama Manisa fark yaratarak engelli araç konusunda önemli bir adım attı ve Türkiye’nin diğer illerine de örnek oldu. Engelli denince insanlarımız sadece vücut engelli olarak düşünüyor. Ancak Manisa’da hizmet verecek araçlar, yaşlısından hamilesine rahatça seyahat edebilecekleri donamına sahip. Bu açıdan da Manisa Belediyesi’ni ve bu projede emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Tamay’dan Manisa Belediyesi’ne İki Adet Araç Sözü

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay “Manisa Belediyesi’nin bu güzel hizmetlerine biz de Anadolu Isuzu olarak katkıda bulunmak istiyoruz.  Bir tanesi ulaşımda; diğeri de VİP Hizmetlerde yani Manisa’yı ziyaret eden devlet adamlarının ve yabancı misafirlerin seyahatinde kullanılmak üzere iki araç hibe edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ergün: “Araç Seçiminde Isuzu’yu Tercih Ettik”

Toplu ulaşımda yaşanan sorunları Manisa’nın kanayan yarası olarak tanımlayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise “Kanayan bu yaraya ilgisiz kalamazdık bu yüzden çözüm getirdik.” dedi. Toplu ulaşımdaki dönüşümü bugün itibariyle yeni araçlarla tamamlama aşamasına getirdiklerinin altını çizen Başkan Ergün:

“Araç seçiminde titizlikle çalıştık ve 3-4 firma ile temaslarda bulunduk. Araştırmalarımız sonucu Türkiye’de kendini kanıtlamış Isuzu firmasında karar kıldık. 170 aracın 43 tanesini bugün hizmete soktuk. Allah nasip ederse Temmuz ayının sonuna kadar eski minibüslerin yerini yeni araçlar alacak. Bu araçlarla halkımız modern ulaşımdan faydalanacak.” dedi.

Araçların teknik özelliklerinden de bahseden Ergün konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Yeni araçlarımız 7 metre 70 cm uzunluğunda, ayakta ve oturan yolcu olmak üzere 41 kişi taşıma özelliğine sahip. Araçlar yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı motor özelliğinin yanında, engelli binişine uygun olması ve GPS üzerinden takip sistemiyle donatılması nedeniyle seyahat süresinin de denetleneceği şekilde tasarlandı. Yine araçlarımızın içerisinde merkezden takip edilecek kamera ile birlikte klima, televizyon standart olacak.”

Enli: Manisa için Olağanüstü Bir Gün Yaşıyoruz”

Toplu Ulaşım Kooperatif Başkanı Yusuf Enli yaptığı konuşmada:

“Şehir içi taşımacılığa 1984 yılında 60 araçla başladık. Bugün ise 270 araçla hizmet veriyoruz. Başkanımızın kararlı ve disiplinli duruşu sayesinde biz bu günü yaşıyoruz. Bugün Manisa için olağanüstü bir gün. Çünkü bugün Manisa, engelli rampalı, konforlu NOVOCITI otobüslerle çağdaş toplu taşımacılığa adım atmıştır. Bundan sonra halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz. Bu değişim projesi hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay Başkan Ergün’e bir plaket sundu. Başkan Ergün de Ulaşımda Dönüşüm Komisyonda bulunan ve projede emeği geçen komisyon üyelerine teşekkür plaketi verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan teslim töreninin ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Anadolu Isuzu Yetkilileri 43 adet aracın da katılımıyla şehir turu yaptı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...