LPG’cilerden “kaçak” uyarısı

Sektör temsilcileri, kaçak tüplü gaz dolumlarında artış görüldüğü ve güvenliği tehlikeye soktuğu uyarısında bulundu
Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Meclisi Başkanlık Divanı, sektörün gündeminde yer alan sorunları iletmek üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli’yi makamında ziyaret etti.
TOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Meclisi Başkanı Yağız Eyüboğlu görüşmede, oto gaz istasyonlarında kaçak tüplü gaz dolumlarında artış görüldüğü ve söz konusu kaçak uygulamaların sektörel disiplini ve güvenliği tehlikeye sokan boyutlara ulaştığı uyarısında bulundu.
Ülkemizde sıvılaştırılmış petrol gazları piyasasının oluşumundan itibaren mevzuat ve standartlar ile kontrol altında tutulduğunu hatırlatan Eyüboğlu, ürün güvenliğinin her zaman birinci öncelik olarak ele alındığını söyledi. Son dönemde yayımlanan EPDK raporlarına ve sahadan alınan geri bildirimlere atıfta bulunan Eyüboğlu, güvenlik riskini büyüten kaçak tüplü gaz dolumlarına acil önlem alınması gerektiğini vurguladı.

Habertürk

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir