Karşınızda Proton’un Yeni Hatchback’ı “Suprima”

Proton ‘SUPRIMA’ ismini verdiği yeni C segmenti hatchback modelinin lansmanını 17 Ağustos 2013 tarihinde Kuala Lumpur, Malezya’ da yapıyor. Büyük bir medya açılışı ile başlayacak lansmanın pek çok üst düzey devlet adamlarından oluşan VIP konuğu olacak. Açılış konuşması Proton Holdings Shd. Bhd. Group Managing Director ü Dato’ Haji Mohamed Khamil Jamil tarafından yapılacak lansmanda yeni Suprima modeli davetlilere test sürüşü ile devam edecek programı ile tanıtılacak. Burada üstün Lotus Ride & Handling ruhunu tüm kullanıcıların hissetmesi ve bizzat yaşaması hedefleniyor. Proton Suprima lansmanı medya kanalları haricinde You Tube üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Yeni Proton Suprima global pazarlarda önce Asya pazarlarından başlayarak Orta Doğu, Avrupa ve Türkiye pazarlarında lanse edilecek. Avrupa ve Türkiye pazarları için şuan kesin olmamakla beraber 2014 yılı ilk çeyreği içerisinde ön görülüyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir