Suzuki yeni crossover modeli SX4 S-Cross ile iyi bir başlangıç! Nasıl mı?

Suzuki yeni crossover modeli SX4 S-Cross ile son çeyreğe iddialı bir başlangıç yapıyor!

Suzuki 26 Eylül tarihinden itibaren Türkiye pazarına ilk kez girecek olan ve her yaştan otomobil tutkunlarını kendisine hayran bırakacak Crossover segmentindeki otomobili Suzuki SX4 S-Cross’u 51 bin 600 TL’den başlayan fiyatla satışa sunacak.  Ayrıca SX4 S-Cross, 5 yıl & 150.000 km. garanti hizmeti  verecek.

Suzuki’nin ‘‘Yaşam Tarzı’’ sloganını yansıtan crossover segmentindeki otomobili SX4 S-Cross, modern çizgisiyle gençlerin, ruhu genç her yaştan kadın ve erkeğin gözdesi olacak. “Duygu,  Kalite ve Aerodinamik” temasını içeren Suzuki SX4 S-Cross’un, ön tampondan başlayan dinamik çizgileri, kapıların üzerinden arkaya doğru devam ediyor.  Suzuki SX4 S-Cross’un modern tasarımında kararlılık ve sağlamlık öğeleri göze çarpıyor. Suzuki’nin önceki modellerinden modern ve farklı çizgisiyle ayrılan SX4 S-Cross, günlük hayatta daha fazla özgürlük ve tarz arayan otomobil tutkunlarını hedefliyor.

Suzuki’nin Türkiye’deki 30. Yılı

Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay; Türkiye’de tek markada en uzun distribütörlük yapan Suzuki’nin, bu yıl 30. yılını kutladığını hatırlattı. 2013 yılının Suzuki için atılım yılı olduğunu belirten Engin Kubilay, şunları söyledi:

“Geçmiş dönemde yeni modeller konusunda biraz muhafazakar kalan Suzuki, 2013 son çeyreğinden başlayarak her sene 1-2 yeni model lanse edecek. Yeni ürün stratejisinin ilk işaretlerini Frankfurt motorshowda yeni SUV konseptimiz olan IV-4 ile gördünüz.

Suzuki yeni model hamlesinin ilk örneği Suzuki SX4 S-Cross olacak. Son çeyrekte 1,300 adet   S-Cross satmayı planlıyoruz. Suzuki Global, başlangıçta ülkemize sadece 350 araçlık bir kota vermişti ancak biz bunu yaklaşık dört katına yükselttik.Bu sene  toplamda 2600 araç satmayı ve Pazar payını en çok artıran marka olmayı hedefliyoruz. 2014 yılı için hedefimiz 5,000 araç satarak %1’lik Pazar payına yaklaşmak olacak.”

Türkiye Pazarı’nda Suzuki’yi hareketlendirmek için çalıştıklarını belirten Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay, şunları söyledi: ‘‘S-Cross’u tüm Suzuki ailesi olarak uzun süredir bekliyorduk. Suzuki, zaten 4×4 genlerine sahip bir marka. S-Cross’un da pazarda çok hızlı bir şekilde kendi trendini yaratmasını bekliyoruz.”

Yeni otomobilimiz 26 Eylül tarihinden itibaren 51 bin 600 TL’den başlayan fiyatıyla satışa sunulacak. Ayrıca SX4 S-Cross, 5 yıl & 150.000 km. garanti hizmeti  verecek. Son çeyreğe SX4 S-Cross ile çok iyi bir giriş yapacağımıza ve kendi satış rekorumuzu kıracağımıza inanıyoruz. Önümüzde yüksek hedeflerimiz var, bundan sonra hız kesmek yok.’’

Sıra Dışı Tasarım Özellikleri 

SX4 S-Cross çekici tasarımı yanında, pazarda rakiplerinden farklılaşacak bir çok üstünlüğe sahip.

En başta, 1600 cc’lik motorlarda SUV segmentinde kısıtlı seçenekler sunulurken, Suzuki SX4  S-Cross rekabetteki en geniş motor ve şanzıman seçeneklerini sunacak. S-Cross’un motor yelpazesi 1.6 Dizel ile 1.6 Benzinli Düz ve Otomotik vites seçeneklerini barındırıyor. Ayrıca hem dizel, hem de benzinli araçlarda 4×2’nin yanında, 4×4 opsiyonu da sunulacak.

SX4 S-Cross;  yeni nesil 4×4 Allgrip teknolojisiyle değişken yol koşullarına mükemmel uyum sağlıyor. Allgrip sisteminde orta konsolda yer alan bir düğmeyle 4 farklı sürüş modunu seçmeniz mümkün. Allgrip sisteminde normal sürüş koşullarında auto modu, daha fazla performans hissetmek için sport modu, karlı yollarda snow modu ve çamurlu yollarda lock modu seçilebiliyor.

SX4 S-Cross; etkin motor teknolojisiyle sınıfının en düşük yakıt tüketimine ulaşmayı hedefliyor. (şehir dışı : 3,8 lt / 100 km)

SX4 S-Cross ayrıca sınıfının en büyük panoramik sunroofuna sahip olacak. Çift kademeli açılabilir panaromik sunroof 56 cm’lik açılma özelliğiyle arka koltukta oturanlara bile bu keyfi yaşatacak.

SX4 S-Cross’ta güvenli bir sürüş için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.  Araçta,    7 hava yastığı, ESP, Yokuş Kalkış Desteği, lastik basıncındaki düşüşleri ekrana yansıtan Lastik Basınç Sensörü ve Katlanabilir Pedal Sistemi sunuluyor.

SX4 S-Cross, ayarlanabilir arka koltuk sırtlıkları, üstün kaliteli deri koltukları, koltuk ısıtıcıları ve geniş arka kabini sayesinde tüm yolcular için konforlu bir yolculuk vadediyor. Diğer taraftan 430 litrelik bagaj hacmiyle kendi sınıfında öne çıkıyor.

Bunların yanı sıra SX4 S-Cross, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma sistemi, otomotik vites seçeneğinde direksiyondan kumandalı Vites Değiştirme , Bluetooth handsfree Sistemi, Yağmur Sensörleri,  Otomatik yanan HID farlar, Cruise Control  ve ön & arka Park Sensörleriyle konforlu bir sürüş sunuyor.

Çevre Dostu

SX4 S-Cross ayrıca; özel olarak tasarlanan metalik kristal yeşil gövde boyasıyla da hem çevre dostu özelliğini, hem de “Şehrin içinde doğa, doğanın içinde şehir” temasını ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda 115g/km CO2 emisyonu ile sınıfındaki en çevreye duyarlı otomobiller arasında yer alıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir