Şirket Filoları Mobilizm ile Artık Daha Akıllı!

Son yıllarda çok popülerleşen filo kiralama sektörüne destek geldi. Araç paylaşım sistemini Türkiye’ye getiren ve tanıtan Mobilizm normalde otomobil ihtiyaçlarını filo kiralama yöntemi ile halletmeye çalışan büyük-küçük birçok firmaya filolarını çok daha esnek ve ekonomik kullanma imkânı sunuyor.

Firmalar birçok çalışanına filo aracı tahsis etse de, her firmanın gerektiğinde kullanmak amacıyla bulundurduğu havuz araçları var. Ama bazen havuz araçları da yetmiyor ve hiçbir firma da bu havuz araçlarının atıl kalmasını istemediği için sayısını sınırlı tutuyor.

Araç paylaşımı ise burada devreye giriyor. Mobilizm sayesinde bir Mobilizm aracı, birçok firmanın ortak havuz aracı olabiliyor. Diyelim ki A firması ayda 3 gün havuz aracı dışında araca ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacını hem de saatlik kullanım esnekliği ile Mobilizm aracı ile giderebiliyor. B firması da ay boyunca farklı bir 3 gün Mobilizm aracı kullanabiliyor. Böylece firmalar kendi firma araçlarının atıl kalmasını önlüyorlar. Araçlarda GPS modülünün olması, ücretsiz rezerve park yerinin bulunması, farklı ihtiyaçlar için farklı araç modellerinin kullanılıyor olması da sistemin artıları arasında.

img1-ade60a53-1750-441b-b347-efeafaad9bbf

Siz de akıllı harekete katılmak isterseniz www.mobilizm.com‘ den üye olabilir, http://www.facebook.com/akillihareket sayfasını takip edebilir, #akillihareket hashtagini kullanarak Mobilizm hakkında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir