Seat Leon’un Dizel Dsg Versiyonu Haziran Ayında Kampanyalı

SEAT Leon dizel seçeneği, 47 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla da son derece cazip. Üstelik Leon modeline özel sportif görünümüm kazandıran Aerodinamik kit de Haziran ayına özel kampanyalı fiyatı ile satışa sunuluyor

SEAT’ın tasarımı, dinamik sürüş özellikleri, kullanım maliyeti ve ikinci el değeriyle son derece beğeni toplayan Leon model ailesi, şimdi yeni motor seçenekleriyle daha da cazip hale geldi. Kompakt segmentteki hem sportif hem de verimli bir alternatif olan SEAT Leon, tasarımıyla bütünleşen güçlü dinamikleriyle öne çıkıyor. Karakteristik silüeti, bir Coupe’nin genç görünümünü, beş kapılı bir otomobilin işlevselliği ile birleştirirken, geniş motor yelpazesi de tipik SEAT tarzında, sportif performansı sıra dışı verimlilikle bir araya getiriyor.

Geniş motor yelpazesi, 105 – 170 hp arası değişen güç çıkışlarını kapsıyor. Üç benzinli ve üç dizel motor seçeneğiyle her türlü talebe cevap veren Leon ailesinde, 1,6lt ve 2,0 lt Commonrail dizel versiyonlarında sunulan son teknoloji ürünü DSG çift kavramalı şanzıman seçeneğiyle de, manuel vites kutusuna konforlu ve sportif bir alternatif sağlıyor.

Leon 7 ileri DSG otomatik vites ve dizel sürüş keyfi ile ekonomiyi buluşturuyor

Leon ailesinin 7 ileri DSG otomativ vites, 105 beygir güç üreten 1.6 TDI modeli, 100 kilometrede ortalama 4.7 lt yakıt tüketirken, kilometrede ortalama 123 gram karbon salınımı gibi etkileyici değerlere sahip. 1.6 TDI Leon modeli Style donanım seviyesiyle 47 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor. 7 ileri dsg otomatik vites seçeneği ise 51.500 TL kampanyalı tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatı ile müşterilerin beğenisini kazanıyor.

Donanım özellikleriyle de fark yaratıyor

Leon serisinin tamamı için sunulan kapsamlı standart donanım yelpazesi, çekiş kontrollü (TCS) ABS, 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar, elektrikli, katlamalı, ısıtmalı yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima, yol bilgisayarı, hız sabitleme sistemi, deri kaplamalı direksiyon ve vites topuzu, altı hava yastığı ve elektrikli ön/ arka camlar, arka sırada Isofix bağlantı noktalarını içeriyor. Geniş opsiyonel aksesuar yelpazesi sayesinde Leon, her müşterinin kişisel tercihine mükemmel şekilde uyması için adapte edilebiliyor.

Sportif Aerodinamik Kit kampanyası

Leon modelini daha sportif bir görünüm kazandıran Aerodinamik Kit ise özel kampanyalı fiyatı ile satışa  sunuluyor. Leon’a özel bagaj kapağı kaplaması, havalandırma kanalları krom kaplaması, kol dayaması, ön tampon ve arka tampondan oluşan Leon kiti, 3 bin TL fiyatıyla dikkat çekiyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...