Otomobilde etkili kampanya…

Daralan zorlu pazar şartlarında, satış paylarını korumaya ya da artırmaya çalışan otomobil firmalarının kampanya yarışı kızıştı.
Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar, ”kur sabitleme, peşin fiyat indirimi, uzun vadede sıfır faiz, hatta sıfırın altında faiz imkanı” gibi cazip fırsatlar sunuyor.
Citroen
Citroen, C4 ve C5 modellerinde, 24 bin TL krediyi 24 ay vadeli yüzde ”0” faiz ya da peşin alım avantajı, Berlingo’da ise 15 bin TL’ye kadar 15 ay vadeli yüzde ”0” faiz ya da peşin indirim avantajı sunuyor.
Fiat
Fiat, nisan ayı boyunca ”Linea, Punto Evo, Grande Punto ve Punto S6” modellerine, 2 yıl vadeli 20 bin TL kredi ve yüzde ”0” faiz, ”Panda, Fiat 500, Palio Sole ve Albea Sole” modellerine, 15 ay vadeli 15 bin TL kredi ve yüzde ”0” faiz avantajıyla sahip olma imkanı tanıyor. Ayrıca nisan sonuna kadar ”Bravo dizel, benzinli fiyatına” satılıyor.
Otomobillerde geçerli olan kampanya indirim oranları ise Palio Sole ve Albea Sole’de yüzde 7, Punto Evo ve G.Punto’da yüzde 7, Punto S6’da yüzde 4, Linea dizelde yüzde 11, Linea benzinlide yüzde 5, Bravo dizel 105 HP’de yüzde 12 olarak uygulanıyor.
Bu ay kredi imkanından yararlanmak istemeyen müşterilere yüzde 6’ya varan ilave indirim yapılıyor.
Ticari araçlarda da 2 yıl vadeli 20 bin TL ve yüzde ”0” faiz avantajı sunuluyor. İster kredili ister nakit alımlarda Fiorino Combi/Combimix, Doblo Classic Combi modellerinde yüzde 11, Yeni Doblo, Pratico ve Fiorino Cargo modellerinde ise yüzde 8 indirim yapılırken, ”Fiat Ticari Araç Günleri” kapsamında ”Yeni Doblo Combi, Fiorino Combi ve Fiorino Combimix” modellerinde ekstra bin TL indirim yapılıyor. Nakit alımlarda, yüzde 6 indirim imkanı, tüm ticari araçlar için de geçerli.
Ford
Ford binek araçlardaki kampanyasını, ”Tüm fırsatları dört modelde topladık, vadeyi 4 yıla böldük, aylık taksitleri 400 TL’ye düşürdük ve çarpıcı teklifimize 4 yıl garanti verdik” şeklinde özetliyor.
Ticari araçlarda ise Ford Transit ve Transit Connect, 20 ay vadeli 24 bin TL kredi ve yüzde ”0” faiz fırsatı sunuyor.
Nissan
Nissan’ın, Micra, Note, Juke ve Qashqai modellerinde yüzde ”0”dan başlayan kredi seçenekleri sunan bahar kampanyası dikkati çekiyor. Crossover segmentinden Qashqai modeline sahip olmak isteyenlere 18 bin TL için 18 ay boyunca yüzde ”0” faiz ile kredi kullanma fırsatı sunuluyor.
Juke modeli için ise kampanya kapsamında 13 bin TL için 13 ay boyunca yüzde ”0” faiz ile kredi kullanma şansı bulunuyor.
Binek araç segmentindeki Micra ve Note modellerinden birine sahip olmak isteyenler de 10 bin TL kredi kullandıkları takdirde 12 ay için yüzde ”0” faiz ile ödeme fırsatı yakalayacaklar.
Kampanya kapsamındaki modellerden Nissan Micra 30 bin 764 TL, Nissan Note 35 bin 520 TL, Nissan Juke 43 bin 362 TL, Nissan Qashqai 51 bin 341 TL, otomatik vites Qashqai 61 bin 469 TL, Nissan Qashqai 2 ise 65 bin 269 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.
Hyundai
Hyundai, Accent Blue’de 10 ay vadeli 15 bin TL krediyi yüzde ”0” faiz, i20’de 3 bin 500 TL’den başlayan peşinat seçenekleri ve Hyundai Kasko’da avantajlı fiyatlar, ix35’te 36 ay vadeli 36 bin TL krediyi yüzde 0,89 faiz, Elantra’yı 30 ay vadeli 30 bin TL krediyi yüzde 0,89 faizle satışa sunuyor.
Renault
Renault, bin 500 TL aylık ödeme planıyla ”sıfırın altında faiz kampanyası”ndan yararlandırıp, 12 ay vadeli 18 bin TL kredi seçeneği ile kredi geri ödemesini, 17 bin 500 TL’ye çekiyor.
Aylık bin TL ödeme planı seçildiğinde ise 18 ay vadeli 18 bin TL krediye yüzde ”0” faiz imkanı tanınırken, bin TL’den düşük aylık ödeme planı tercih edildiğinde de yüzde 0,89 sabit faiz uygulanıyor.
Ayrıca, Trafic ve Master için özel olarak 24 ay vadeli 24 bin TL kredi yüzde ”0” faiz ve artı nakit indirim fırsatları sunuluyor.
Peugeot
Peugeot, Bipper Tepee’de 18 ay vadeli 18 bin TL kredi yüzde ”0” faiz ya da peşin alımlarda cazip indirimler, Partner Tepee’de 20 ay vadeli 20 bin TL kredi ve yüzde ”0” faiz ya da peşin alımlarda cazip indirimler sunuyor.
Peugeot, ayrıca dosya masrafsız 45 bin TL kredi için yüzde 0,89 faizle 36 ay boyunca bin 512 TL ödeyerek RCZ sahibi olma imkanı tanıyor.
Volkswagen
Volkswagen, Passat ve Passat Variant 1,4 TSI 122 PS Comfortline Manuel benzinli araçlarda ortalama yüzde 4 oranında fiyat indiriminden 14 Mayıs 2012 tarihine kadar yararlanma imkanı tanıyor.
Golf ve Jetta modelleri için de 7 Şubat’ta başlatılan fırsatlar devam ediyor. Golf ve Jetta’nın manuel şanzımana sahip benzinli motor seçeneklerinde yüzde 4’e varan, manuel şanzımana sahip dizel motor seçeneklerinde ise yüzde 2,5’a varan indirim sürüyor.
Touareg modelinde ise 7 Aralık 2011 tarihinde başlatılan 1 Avro’nun 2,19 TL’ye sabitlendiği kampanya 30 Nisan 2012 tarihine kadar devam ediyor. Ayrıca, tüm Scirocco ve Tiguan modellerinde de 1 Avro 2,19 TL’ye sabitlendi.

AA, haber7

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir