Citroën’den Dizel Kadar Ekonomik Benzinli Otomatik C-Elysée 1.2 VTi

Sınıfının en düşük yakıt tüketimini sunan modern ve dayanıklı kompakt sedan CITROËN C-ELYSÉE 1.2 VTi ;  otomatik sürüş rahatlığı sağlayan BMP versiyonu ile 37.500 TL fiyatla satışa çıktı…

Citroën C-Elysée  yeni nesil 1.2 VTi PureTech motoruyla  sınıfının en düşük yakıt tüketimini ve yüksek performansını bir arada  sunan özel bir model olarak dikkat çekiyor. Benzinli motoru ile dizel motorlarla yarışabilecek kadar düşük yakıt tüketim değerleri olan ve fiyatıyla kolay erişilen Yeni Citroën C-Elysée  1.2 VTi PureTech; BMP versiyonu ile tüm Citroen Yetkili Satıcı showroomlarında yerini aldı. C-Elysée  1.2 VTi BMP;  çekici, ekonomik ve özellikle yoğun şehir içi kullanımda konforlu  bir sedan otomobil arayan müşteriler için oldukça ideal bir seçenek.

Zengin donanım seçenekleri sunuyor…

Citroën C-Elysée  1.2 VTi BMP Confort ve Exclusive  şeçenekleri ile tüketiciler ile buluşuyor. Rahat sürüşleri garanti eden Confort versiyonu 37.500 TL’lik iddialı bir fiyat etiketi olan C-Elysée  1.2 VTi BMP , ESP, ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, USB Bluetooth, elektrikli ön ve arka camlar gibi konfor ve güvenlik ekipmanlarını standart olarak sunuyor.Arka park sensörü,16” alüminyum jant, dijital klima ve yan hava yastıkları gibi extra özellikler sunan Exclusive versiyonunda ise 39.800 TL’lik bir fiyatla satışa sunuluyor.

Hem düşük yakıt tüketimi hem ekonomik hem şık…

men yeni olarak tasarlanan 3 silindirli benzinli motor CElysée  1.2 VTi BMP, performans ve tasarrufu bir arada sunuyor. Yeni Citroën C- Elysée  1.2 VTi BMP; yakıt tüketimi ile dizel motor kadar az yakan gerçek anlamda tasarruflu benzinli motor seçeneği sunuyor.

Şehir dışı kullanımda100 km’de 4,3 lt, şehiriçinde ise  6,4  lt’lik değere sahip olan , Yeni Citroën C- Elysée  1.2 VTi BMP ortalamada ise 5,1lt yakıt tüketimi ile dizeller kadar az yakan bir otomobil olduğunu gösteriyor. Yeni Citroën CElysée  1.2 VTi BMP, 72 hp’lik gücü ve  düşük devirde elde ettiği performans ile dikkat çekiyor.

SINIFININ EN UZUN DİNGİL MESAFESİ

Ferah alan…

Aracın 640 / 506 litre (VDA normlarına göre) kapasiteye sahip bagajı kategorisindeki en büyüklerden biri olmasıyla beklentileri karşılıyor. 4.43 m uzunluğunda, 1,75 m genişliğinde ve 1.47 m yüksekliğinde olan Citroën C-Elysée geniş bir iç hacme sahip ve 2.65 metre ile kategorisindeki en uzun dingil mesafesi sayesinde ferah bir oturma alanı sağlıyor.. Mükemmel sürüş zevkinin yanı sıra geniş bir hareket alanı sunan C-Elysée’in  iç hacmi bir üst kategoride yer alan binek otomobiller ile aynı seviyede. Arkada seyahat eden yolcular için ayrılan diz mesafesi ise dikkat çekici boyutlarda (120 mm). Ferah kabin, bagaj alanına hiçbir şekilde müdahale etmiyor. Citroën C-Elysée, sahip olduğu tüm bu özellikler sayesinde mükemmel bir aile aracı olduğunu ispatlıyor.

Konfor ve sürüş …

Citroën C-Elysée, özellikle yol hakimiyeti başta olmak üzere markanın sahip olduğu tüm deneyimlerden faydalanıyor. Aracın yüksek konumu sayesinde / görünümü, özel olarak tasarlanan yürüyen aksamı, elektrik destekli direksiyonu sayesinde en zor koşullarda bile güçlü bir yol tutuşu ve tüm yolcular için emniyet hissi sağlıyor. ABS, ESP ve sürücü yolcu ve yan hava yastıkları gibi aktif & pasif güvenlik ekipmanları bu hissi pekiştiriyor.

Citroën C-Elysée, Citroën mühendisleri tarafından Dünya’nın dört bir tarafında, farklı iklim ve yol şartlarında dört milyon kilometreden fazla test edildi. En zorlu koşullarda bile güçlü yol tutuşu ve yolcu güvenliğini sağlamak amacıyla uzun dingil mesafesi sunan C-Elysée,  özel olarak tasarlanan şanzımanı ve tüm hız seviyelerinde kullanıcılara doğru tepkiler sunan elektrik destekli direksiyonu ile fark yaratıyor.

Araç içi konforu…

Alan ve boyut bakımından optimize edilen bir tasarımın yanı sıra, Citroën C-Elysée birçok modern, işlevsel konfor özelliklerine de sahip. Aracın sahip olduğu özellikler arasında dijital klima, arka park sensörü ve hız sabitleyici/hız sınırlayıcı ile Bluetooth özellikli Radyo CD MP3 çalar yer alıyor..  Exclusive donanım seviyesinde standart olarak sunulan 16” Alüminyum alaşımlı jant araca farklı bir stil kazandırıyor.

Standart ESP…

Citroën C-Elysée ailenizin güvenliğini de düşünüyor. Türkiye’de satılacak olan tüm versiyonlarında ESP ( Elektronik Stabilite Programı ) standart olarak sunuluyor. Aynı şekilde güvenliğin olmazsa olmazları ABS , EBD ( Elektronik Fren Güç Dağılımı ) ve  EBA ( Acil Fren Destek Sistemi ) güvenli sürüşlerin standartlarını oluşturuyor.

Ailenin tüm fertlerinin güvenliğine hassasiyet gösteren C-Elysée, hareket anında otomatik olarak kilitlenen kapıları, arka koltuklarda isofix çocuk koltuğu bağlantıları ile eksiksiz güvenlik sağlıyor. 

C-Elysee 1.2 VTi 72HP BMP Confort  başlangıç fiyatı ise 37.500 TL

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...