“Ayda 799 TL’ye BMW 1 Serisi”

BMW 1 Serisi sınıfındaki tek arkadan itişli otomobil olma özelliği, 1.6 litre Twinpower Turbo motoru ve Eco Pro sürüş modu ile hem ekonomik hem de seri bir otomobil. Standart olarak sunulan ve 4 farklı sürüş moduna imkan veren Dinamik Sürüş Kontrolü  sayesinde, Eco Pro modunda otomobil sizi minimum yakıt tüketimi sağlamanız için bir takım önerilerle yönlendiriyor ve  kaç km tasarruf ettiğinizi gösteriyor. Bunu yine standart olarak sunulan ve otomobil durduğu zaman motoru otomatik olarak durduran Auto Start/Stop sistemi destekliyor. Sport modunda ise gaz tepkisi ve vites geçiş aralıkları sportif sürüşe göre ayarlanıyor ve otomobilin karakteri gözle görülür şekilde değişiyor.
EUR 25,550’dan başlayan fiyatlarla satılan BMW 1 Serisi her ikisi de 1.6 litrelik motor hacmine sahip 116i ve 118i modelleri ile sunuluyor. BMW 116i 136 bg üretirken BMW 118i 170 bg üretiyor. Ortalama yakıt tüketimleri ise 100 km’de sadece 5,6 litre.
Urban ve Sport donanımları da dahil olmak üzere beş farklı donanım seçeneği ile sunulan Yeni BMW 1 Serisi’ne Premium Finance ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz. Kişiye özel tasarlanan kredi seçenekleri sayesinde, sadece 5.000TL peşinat ödeyerek ayda 799 TL taksitle bir BMW 1 Serisi sahibi olabiliyorsunuz.

BMW 525d xDrive
“Her şeyi aynı anda isteme ayrıcalığı”
BMW’nin 4 çeker sistemi olan xDrive artık BMW 5 Serisi’nde de alınabiliyor. BMW 525d xDrive modeli, 2 litrelik turbo dizel motoru ile 218 bg üretirken 0-100 km hızlanmasını sadece 7 saniyede tamamlıyor.
Zorlu yol koşullarında bile sürüş keyfinden taviz vermeyen ve üstün bir yol tutuşa sahip olan BMW 525d xDrive hiçbir şeyden vazgeçmeyenler için üretildi.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir