Kaliteli Adblue Tercihine Dikkat!

Önce çevre ve insan sağlığı diyen AVIA, tüm kamyon çeşitlerinde standart olarak Euro V emisyon seviyesinde yeni nesil motorları kullanmaktadır. Bilindiği üzere yeni nesil Euro V motorlu araçlar Adblue sıvısı kullanımını mecburi kılmaktadır. Çevreye zehirli emisyonların ve egzoz dumanı salınımını büyük ölçüde engelleyen kaliteli standartlara uygun bir Adblue sıvısı aynı zamanda motorun ve egzoz sistemi elemanlarının da kullanım ömrüne etkisi olan önemli faktörlerden birisidir.
Avia Kamyonları Satış Sonrası Hizmetler yetkilileri tarafından yapılan duyuruya göre; ”Adblue sıvısı kullanımında kaliteli markaların tercihi ve özellikle mümkün olduğunca sürekli alım yapılan merkezi yerlerden Adblue sıvısı temin etmeye azami hassasiyet gösterilmesi ileride yaşanabilecek Adblue sıvısı kaynaklı problemleri önlemek adına büyük önem arz etmektedir. Piyasada pek çok çeşit ve değişik fiyat aralığında ürüne rastlamak mümkün, fakat uygun olmayan standartlara aykırı bir Adblue sıvısı kullanımı gerek araçlarımızda yüksek maliyetli arızalar oluşmasına sebebiyet vermekte gerekse çevre ve insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir.”
Yine Avia yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; ”Temiz ve sağlıklı bir çevre için vede yeni nesil araçlarımızı sorunsuz bir şekilde daha uzun ömürlü kullanmak adına standartlara uygun, kaliteli Adblue sıvısı kullanmaya azami dikkat edilmesi gerektiğinin önemi” özellikle vurgulandı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...