İş Makinelerinde Deere’ın Hibrid Hamlesi “644K”

Hibrid araçlar hayatımıza yavaş yavaş girerken bir hamle de Jonh Deere’dan geldi… Ülkemizde özellikle tarım sektöründe saygın bir yere sahip olan firmanın kökleri 1837 yılına dayanıyor.

John Deere’nin yeni 644K’sı dizel-elektrik hibrid ekskavatörü ile güçlü bir motora sahip. John Deere bu motorla günlük işletme maliyetini düşürürken, yeni 644K hibrid ekskavatör ile, sanayi için mevcut en iyi teknolojiyi entegre etmiş ve daha uzun süreli çalışma olanağı sunarak müşterilerinde çalışma daha iyi bir çalışma imkanı sunacağı kesin..

Dizel ve elektrikli: 644K iki enerji kaynağı kullanıyor. Jeneratörü kömürsüz ve üç fazlı AC akıma çeviren motor rotasyonel bir kullanım sağlıyor . Ayrıca yakıt tasarrufu için geri dönüşümlü enerji kullanımını kullanım alanı olarak çok büyük önem arz ediyor.

Solid State, elektronik sistem güvenilirliği  dayanıklılık ve uzun ömür için tasarlanmış bir invertörü ifade ediyor. Operatör tarafından talep edildiği gibi, su-soğutmalı dönüştürücü, motor için elektrik enerjisi sağlar.

Deere 644K hibridin müteahhitleri günlük işletme maliyetlerini %25’e kadar düşürebildiğini iddia ediyorlar.  Başka bir avantaj olarak ise “sanal operatör” ile daha kullanışlı ve uzaktan kontrol edilebilir olması göze çarpıyor.  Ayrıca operatör kabininin sessizliği kullananları mutlu edecek cinsten bunun yanı sıra iş alanlarında daha sessiz çalışması çok güzel özellikler olarak göze çarpıyor.

Operasyon sırasında, basitleştirilmiş, PowerShift, vites şaftı stili şanzıman ile operatörün yığma, kamyon yükleme veya rampa tırmanma durumlarında otomatik algılayıp üretkenliği artıran yumuşak vites imkanı sağlar. 644K hibridin dört çalışma hızı aralıkları vardır, ama yön değişiklikleri gibi hiçbir geri vites veya debriyajı elektrik motoru tarafından yapılmaktadır. Entegre, bahar-uygulamalı, hidrolik olarak bırakılan ıslak disk freni azaltılmış bakım ve artan makine çalışma zamanı gerektirir.

644K hibrid dört zamanlıdır, fakat yön değişiklikleri, geri vites veya debriyaj elektrik motoru tarafından yapılmaktadır. Entegre, bahar-uygulamalı, hidrolik olarak bırakılan ıslak disk freni azaltılmış bakım ve artan makine çalışma zamanı gerektirir.

Entegre edilmiş bahar uygulması ile, hidrolik olarak serbest bırakılan ıslak disk freni azaltılmış bakım ve artan makine çalışma zamanını ifade ediyor.

John Deere Güç Sistemleri Powertech 6.8-L 900 ile 1800 rpm arasında operatör tarafından seçilen sabit bir hızda çalışır, Tier 4 Ara / Evre IIIB motor ile donatılmış, hibrid 229 hp (170 kW) net gün sunmaktadır. Bu motor sabiti çalışma hızında istikrar, sürekli hidrolik akışı hidrolik duyarlılık sunuyor ve çevrim sürelerini kısaltıyor,644K Hibrid’in Elektrik motoru sorunsuz akıcı ve sessiz çalışmasına rağmen yüksek tork ve rahat bir sürüş imkanı sunuyor. Sonuç olarak, 644K hibrid, 18,341 kg olup acemi ve deneyimli operatörler tarafından rahatlıkla yönetilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir