İnovasyon devi 3M Otomotiv ve Esys’e Ödül

Bir asrı aşkın süredir otomotiv sektörüne inovatif ürün ve çözümler sunan 3M, ABD’li otomasyon firması Esys Otomasyon işbirliğinde geliştirdiği AutoW8t™ ile otomotiv alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan “The Automotive Pace” ödülüne layık görüldü

İnovasyon devi 3M, ABD’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında gösterilen, yenilikçi otomasyon firması Esys Otomotiv işbirliğinde geliştirdiği AutoW8t™ ile otomotiv alanında dünyanın en saygın ödüllerinden biri sayılan “The Automotive Pace” ödülüne layık görüldü. Kurşunsuz yapısı ile içeren 3M Balans Ağırlık Sistemleri (3M Wheel Weights) ile güçlendirilen lastik balans sistemi AutoW8t™; teknoloji üstünlüğü, inovasyon ve iş performansı gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirildi.

Sistem; ürün kalitesi ve üretim sürecinde iyileştirme sağlarken işletmelere maliyet konusunda önemli bir katkı sağlıyor. AutoW8t™ sayesinde balans işlemi, hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale gelirken envanter kullanımını azaltarak üretim alanının daha verimli kullanılmasını sağlıyor.

Esys firması CEO’su Chris Marcus, geliştirilen sistem hakkında şunları söyledi: “3M’nin üstün teknolojisiyle geliştirilen AutoW8t™, lastik ve jantın montaj sürecinde benzeri görülmemiş bir iyileştirme ve gelişme sağladı. Bu teknolojiyi, uluslararası distribütörlerimiz sayesinde dünya genelinde müşterilerimize sunuyoruz. 3M’nin bu benzersiz teknolojisiyle işletmelere üretim sürecinde ve maliyet konusunda büyük tasarruf sağlayacağız.”

Otomotiv endüstrisine 95 yıl önce zımpara kâğıdı ve iki renkli otomotiv boyama işlemleri için maskeleme bandı üreterek hizmet vermeye başlayan 3M Otomotiv Bölümü; bugün dünya genelinde bantlardan yapıştırıcılara, boya koruma ürünlerinden aydınlatma ürünlerine olmak üzere gövde, iç çözüm, dış çözüm, boyahane çözümleri ile motor ve şasi bölümlerinde teknoloji ve ürün üretiyor.

Otomotiv sektörü için inovatif ürün ve çözümler geliştiren 3M Türkiye; yakıt tasarrufu, ağırlık azaltma ve toplam maliyet azaltılmasının yanı sıra sektöre stil ve konfor için yenilikçi çözümler sunuyor. Otomotiv ürünleri yelpazesinde bantlardan, yapısal yapıştırıcılara, akustik izolasyon ürünlerinden ileri teknoloji filmlere kadar pek çok ürün bulunduran 3M, yakın zamanda Çerkezköy’deki tesisinde genişlettiği otomotiv üretim hacmiyle ihtiyaçları karşılamaya ve pazar dinamiklerine şekil vermeye devam ediyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir