Hyundai’den eğitime destek

Dünyanın en büyük gelişim kaydeden otomotiv markası olan Hyundai, sektörel gelişimde önemli paya sahip mesleki eğitim kurumlarından Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne anlamlı bir destek sağladı. Hyundai, fakültede öğrencilerin uygulamalı pratik eğitimlerinde ve projelerinde kullanabilmeleri için 1 adet Matrix model araç bağışladı.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Çelik, Hyundai Assan Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Göker, Hyundai Akademi Müdürü Gülay Okçu, Hyundai Cihan Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Yavuz, rektör yardımcıları, dekanlar, öğrenciler ve akademisyenlerin katılımı ile 5 Haziran günü bağış töreni gerçekleştirildi. Hyundai adına eğitim kurumuna bağışlanan araç ve gerekli tüm ekipmanlar Hyundai Assan Satış Sonrası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Göker ve Hyundai Akademi Müdürü Gülay Okçu tarafından takdim edildi.

Düzenlenen törende üniversiteli gençlerle bir araya gelen Hyundai Assan Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Göker, yaptığı konuşmada; “Müşteri memnuniyetinde eğitimli personelin önemi çok yüksek. Hyundai olarak kendi bünyemizde kaliteye, teknolojiye, güvenliğe, ekonomiye ve müşteri memnuniyetine yapılan bu yatırımın yanı sıra, sosyal projeler alanında da çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağış ile başlayan işbirliği, Atatürk Üniversitesi’nde yetiştirilen başarılı öğrencilerin Hyundai bayilerinde çalışmasıyla meyvelerini verecektir” dedi.

Eğitim malzemelerini kabul eden Atatürk Üniversitesi öğrencileri, teknik laboratuvarlarına bağışlanan otomobil için Hyundai yöneticilerine teşekkürlerini iletti ve duydukları sevinci dile getirdi. Rektör Prof.Dr. Hikmet Koçak törende yaptığı konuşmada mesleki eğitimin sektörün gelişimi için sağladığı faydanın öneminin altını çizdi ve Hyundai markasının bu önemli eğitim kurumuna sağladığı desteğin örnek olmasını temenni ettiğini söyledi.

Her geçen gün artan bir ivme ile ürün kalitesini geliştiren, en güvenli araçları üretip ürün çeşitliliğini artıran ve yeni düşünce tarzı ile müşterilerine yaşam boyu yeni olanaklar yaratan Hyundai, hedeflerine ulaşırken sürekli yeni fikirler üreterek, ‘en sevilen otomotiv markası’ ve “ömür boyu sürecek bir hayat arkadaşı” olmayı amaçlıyor. Hyundai, sunduğu tüm hizmetlerle 2013 yılında Türkiye’de “Müşteri Memnuniyeti’nde Liderliği” hedefliyor.

Hyundai

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...