Hyundai Almanya’da üç ödül kazandı…

Alman tasarım konseyi ödülü
i30 and i-oniq için en iyi iki konsept
Hyundai‘nin Avrupa odaklı ürün stratejisinin uzun vadede geçerliliği

Hyundai, Automative Brand Contest tarafından düzenlenen Otomotiv Marka Yarışması’nın ikinci baskısında, üç ödül aldı. Yeni Nesil ‘En İyi Konsept’ başlığı altında i-oniq ve i30 ‘En İyi İç Mekan’ ve ‘En İyi Dış Cephe’, ödüllerini aldı.

Her iki modelde Hyundai Motor Avrupa Teknik Merkezi esas alınarak Avrupa ekibi tarafından Rüsselsheim’da üretilen, araçlar referans alınarak verildi.

Otomobilin yeni dış tasarımı sürekli hareket duygusu ile sabit ve dinamik bir tutum gösteriyor. Ayrıca markaya da yeni bir trend kazandırmış gibi görünüyor. Dış tasarımı ile uyumlu kabin tasarımı yeni i30’u seleflerine göre çekici kılıyor. Ayrıca kabim içinde kullanılan malzemelerin geliştirilen kalitesi Hyundai standartlarını yukarı çekmiş gibi görünüyor.

İ-oniq ise Hyundai’nin yeni teknoloji ve tasarımını yansıtan önemli bir araç Türkiye ‘ye gelitirilip getirilmeyeceği henüz belli olmayan araç ilk kez 2012 Geneva Motor Show’da tanıtılmıştı. Bu araç futuristik iç mekan tasarımı, kabin düzeni, ve yüksek yolcu konforu ile Hyundai markasını üst mecralara taşımak için basamak olabilecek bir tasarım olarak dikkat çekiyor.

Hyundai Motor Avrupa, Başkan Yardımcısı ve COO’ su Allan Rushforth “Alman Tasarım Konseyi’nin verdiği bu ödüller Hyundai tasarımının geldiği önemli noktanın göstergesi “yorumunu yaptı. Rushforth, Yeni Nesil i30 ürün yerelleştirme stratejisinin bir parçası olarak, Avrupa’lı tüketicilerin isteklerine uygun araçların tasarlanması bizim odaklandığımız önemli noktalardan biri vurgusunu yaparak sözlerini tamamladı.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir