Önce ”Güvenlik ve Emniyet”…

Otomobiliniz Kışa Hazır Mı?

Soğuk kış günlerinin boy göstermeye başlayacağı şu günlerde kendimiz gibi aracımızın da hazır olması gerekir. Önce ”Güvenlik ve Emniyet” diyen PROTON, herkesin kışa hazırlıklı girmesini istiyor ve özellikle bazı temel hususlara azami dikkat edilmesi doğrultusunda uyarıyor. Şunu unutmamalıyız ki herşeyden önce kendimizin ve çevremizdekilerin can güvenliği gelir. İşte güvenli bir kış dönemi geçirmemiz için dikkat etmemiz gerekenler;

  • Antifriz ve araç sıvı seviyelerinin kontrolü,
  • Akü, fren sistemleri, lastik basıncı ve diş derinliğinin kontrolü,
  • Motor yağı, filtreler, cam silecekleri, kalorifer ve rezistansların kontrolü,
  • Far, stop ve sinyal lambalarının kontrolü,

PROTON yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre tüm bu kontrolleri sizler adına sizi hiç yormadan PROTON tamamen ücretsiz olarak yapıyor. Bunun için tek yapılması gereken önümüzdeki günlerde bir PROTON yetkili servisini ziyaret etmek.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir