Gürbaşlar Grup’tan Büyük Adım: Dünya Devi Enterprise Türkiye’ye Geldi

Gürbaşlar Grup dünyanın en büyük araç kiralama firması Enterprise ile anlaştı…

Gürbaşlar Grup;filo adedi,çalışan sayısı ve gelirleri dikkate alındığında dünyanın en büyük araç kiralama firması olan ABD merkezli Enterprise markasını Türkiye’ye getirmek üzere anlaşma sağladı. Gürbaşlar Grup, bünyesinde yer alan Yes Oto AŞ şirketi ile Enterprise markasının yüksek standartlarını ve en son teknolojik olanaklarını Türkiye pazarında müşterilerine sunarak fark yaratmayı hedefliyor.

1978 yılında kurulan Gürbaşlar Grup bünyesindeki şirketlerden Yes Oto AŞ,her geçen gün yükselen pazar payı ile Türkiye’de  gerçekleştirdiği uzun  soluklu oto kiralama  operasyonlarına başarılı bir şekilde  devam ediyor. 1990 yılında Türkiye’de araç kiralama sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Yes Oto AŞ,  2013 yılı itibariyle havalimanlarında 22 ve şehir merkezlerinde 21 ofis olmak üzere toplam 43 ofisile geniş bir hizmet ağına sahip. Filosunda ortalama araç yaşı 9 ay olan 2000’in üzerinde araç  bulunan Yes Oto AŞ, Türkiye’ye turistik veya iş amaçlı seyahat eden yabancı müşterilerine ve yurt içindeki tüketicilere koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ve yüksek hizmet kalitesi vizyonu ile hizmet sunuyor.

Yes Oto AŞ Türkiye’nin yanı sıra Enterprise’ın Azerbaycan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan ülkelerindeki temsil haklarına da sahip.

Gürbaşlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Enterprise şirketi ile yapılan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: ‘’Dünyanın en büyük araç kiralama markası Enterprise ile Türkiye pazarında müşterilerimizi en son teknolojik gelişmeler ile buluşturacağız. Enterprise’ın  üstün teknik hizmet bilgisi ve müşteri memnuniyeti  odaklı bakış açısıyla müşterilerimize yepyeni bir araç kiralama deneyimi sunacağız. Yes Oto olarak son yıllarda sektörümüzün ortalama büyüme hızı ve oranlarının üzerinde gerçekleşen büyüme trendimiz artarak devam edecek, pazar payımızında buna paralel olarak yükseleceğini öngörüyoruz.’’

Adnan Başdemir, Enterprise markasının Azerbaycan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan ülkelerindeki temsil haklarınada Yes Oto AŞ olarak sahip olduklarını belirterek, büyüyen ekonomileri ve artan popülasyonları ile yatırımcıların cazibe merkezi olmayı başaran bu coğrafyalara markalarını  tanıtacak olmalarından dolayı heyecan duyduğunu kaydetti.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir