General Motors İstanbul’da showroom ve servis tesisi açtı

Katar’lı Mannai Grup Türkiye’ye Chevrolet ile girdi

Chevrolet Global’in Acıbadem’deki yeni showroom ve servis tesisi, GM Uluslararası Operasyonlar Başkanı Timothy E. Lee ve Chevrolet Avrupa Başkanı Susan Docherty tarafından açıldı.

Katar’da General Motors’un lider distribütörü konumundaki Mannai Otomotiv Grubu, 60 yıllık müşteri memnuniyeti tecrübesini Türkiye’deki Chevrolet müşterilerine, Chevrolet’nin İstanbul’daki en son bayisi olan iştiraki Global ile sunacak.

Chevrolet Global’in Acıbadem’deki yeni showroom ve servis tesisi açılışında, Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, GM Ortadoğu Operasyonları Başkanı ve Genel Müdürü John Stadwick, Mannai Corporation QSC Murahhas Azası Khalid Mannai, Mannai Corporation QSC Grubu CEO’su Alekh Grewal ve Mannai Otomotiv Grubu Genel Müdürü Mohamed Helmy hazır bulundular.

Açılışta bir konuşma yapan Mannai Otomotiv Grubu Genel Müdürü Mohamed Helmy; GM’in satış ve satış sonrasında müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayanlara verdiği Uluslararası Operasyonlar Bayi Ödülü’nü bu yıl da aldıklarına değinerek; “Deneyimimizi ve GM ile olan güçlü birlikteliğimizi İstanbul’daki Chevrolet müşterileri ile paylaşacağımız için çok heyecanlıyız. Ana merkezimizin olduğu Katar’da sürekli bir şekilde büyürken, genişleme fikri gündeme geldiğinde Türkiye’nin mükemmel fırsatlar sunduğunu gördük. Türkiye’deki yatırımımız GTC Global, Chevrolet’nin mükemmel araçlarını Türkiye’deki tüm müşterilerine grubumuzun uzmanlığı ile yerel ihtiyaç ve gereksinimlerini bir anlayış altında birleştirerek hizmet sunacaktır. Bunu başarmak için, Türkiye’deki operasyonumuzu Erhan Çağlı’ya emanet ettik. Onun uzmanlık ve özverisi ile müşterilerimize değer sağlayacak ve kabul görecek yüksek standartları benimseyeceğiz” şeklinde konuştu.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca Chevrolet Türkiye’nin 2011 yılını dikkate değer bir büyüme ile kapattığını belirterek “Chevrolet’in Avrupa organizasyonunda en hızlı büyüyen pazar olduk. 2012 yılında Türkiye’deki konumumuzu güçlendirme yönünde çalışmalarımızı devam ettirdik. Chevrolet Global’in ailemize katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyor ve 61 farklı noktada müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir