Forester MOTOR TREND Tarafından Ödüllendirildi!

Ödül Rekortmeni SUBARU Forester modeli ile MOTOR TREND’in “2014 Sport/Utility of the Year®” Ödülünü Kazandı

Benzersiz teknolojisi, üstün motor performansı ve yüksek güvenlik özellikleriyle fark yaratan ve ödül rekoruna koşan Subaru’nun Forester modeli MOTOR TREND’in 2014 Sport/Utility of the Year(SUV) ödülünü aldı. Daha önce 2009 ve 2010 yıllarında Outback modeli ile ödül alan Subaru üç kez üst üste “Sport/Utility of the Year” kazanan ilk ve tek otomobil markası oldu.

MOTOR TREND Dergisi editörleri tarafından 6 kritere göre değerlendirilen Forester; “Tasarım Gelişimi, Mükemmel Mühendislik, Hedeflenen Fonksiyon, Verimlilik, Güvenlik ve Değer” kategorilerinde beklentileri en iyi şekilde karşılayan SUV oldu.

Subaru Forester’ın Amerikan Versiyonu MOTOR TREND Dergisi tarafından 2014 Yılının SUV’u seçildi.

MOTOR TREND’in editör kadrosu, ödül için yeni modelleri değerlendirirken kapsamlı bir test süreci yürüttü. Değerlendirme kriterleri 6 kategoriden oluşuyordu: Tasarım Gelişimi, Mükemmel Mühendislik, Hedeflenen Fonksiyon, Verimlilik, Güvenlik ve Değer. Subaru Forester SUV kategorisinde bu 6 kriteri en iyi karşılayan araç oldu.

Değerlendirme kriterlerinden tam not aldı

2014 Subaru Forester, oldukça zorlu rakiplerin bulunduğu SUV kategorisinde birinciliği kazandı. Akıllı bir tasarım, özenli bir mühendislik ve her türlü yol üzerinde güçlü performans, Forester’ın galibiyetinin püf noktaları olarak belirlendi. Editörler özellikle Forester’ın güçlü ancak verimli turbo dizel motorlarından, akıllı ve sportif CVT şanzımanından (Sürekli Değişken Aktarım) ve mükemmel görüş alanıyla kabin paketinden etkilendiler. Pratikliği, uygun maliyeti, verimliliği ve sürüş keyfiyle Forester, editörlerin beklentilerini en iyi karşılayan SUV oldu.

MOTOR TREND’in Sport/Utility of the Year ödülü, yalnızca geçtiğimiz yılın 1 Kasım’ından itibaren 12 ay içerisinde satışa sunulan yeni veya büyük ölçüde geliştirilmiş araçlar için geçerli.

2013 yılının Mart ayında satışa çıkan ABD sınıfı Forester, gerçek bir SUV olarak değerini maksimuma çıkarma amacıyla geliştirildi. Subaru’nun çekirdek teknolojisi özelliğini gösteren meşhur ve özgün Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD) Sistemi’yle dördüncü nesil Forester, üst seviye sürüş özelliğinin yanı sıra, çok yönlü bir sürüş keyfi ve bu performansla keyifli bir seyahat sunan bir SUV olarak geliştirilmiş kapasitesiyle birleşen artırılmış güvenlik ve çevre performansıyla sınıfında fark yaratıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...