Ford’tan 2 bin 15 TL’ye Plus Paket

Ford, yeni Focus’un güvenlik ve konfor donanımları içeren ‘Plus Paket’ini cazip bir fiyatla sunmaya başladı.

16 inçlik alaşım jantlar, sis farları, Bluetooth ve Türkçe sesli kontrol sistemi, hız kontrol sistemi ve hız sınırlayıcı, karartılmış arka camlar, otomatik yanan farlar, otomatik kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü gibi üstün konfor özellikleri sunan Style donanım seviyesini seçen müşterilerin yüzde 50’ye yakınının tercih ettiği Plus Paket, sadece 2 bin 15 TL’lik fiyat farkıyla Focus’u sınıfında rakipsiz kılan güvenlik ve konfor donanımları içeriyor. Otomatik Park Sistemi ve elektrikli katlanır yan aynalar gibi teknolojik konfor özelliklerinin yanı sıra yan perde hava yastıkları, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, ESP ve Dinamik Tork Kontrolü gibi güvenlik donanımlarını içeren Plus Paket, Style donanım seviyesinde ileri teknolojiyi erişilebilir kılıyor.

Kaynak: Haberturk.Com Web sitesinde yayımlanan “Ford’tan 2 bin 15 TL’ye ekstra güvenlik paketi” haberinden alınmıştır (22/08/2011).

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir