Filo Kiralama Avantajlı mı?

Şirketinize sağlayacağınız belki de en büyük avantajlardan biri filo kiralama! Üstelik eğer Hedef Filo gibi filo kiralamada en büyük verimi alabileceğiniz firmalardan yana tercih yaparsanız, filo kiralamanın şirketiniz için ne kadar avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Şirketiniz için filo kiralayın, karlı çıkın

Şirket için bir araç satın almaya karar verdiğiniz zaman toplu nakit çıkışı yapmanız ve daha sonrasında araçların takibi için ciddi bir masraf yapmanız gerekir. Ancak filo kiralama hizmetlerinden yararlanarak şirketinize dahil edeceğiniz araçlar için vergi avantajlarından yararlanabilir ve takibi için ekstra enerji harcamanıza gerek kalmaz.

Filo kiralamak neden daha avantajlı?

Hedef Filo’nun çalışma politikasına ve hizmetlerine baktığınız zaman filo kiralamanın neden daha avantajlı bir seçenek olduğunu hemen görebilirsiniz. Hem şirketinizin kasasından toplu nakit çıkışı yapmıyorsunuz hem de araçların bakım, onarım gibi masraflarıyla ilgilenmiyorsunuz. Şirketiniz için en uygun ödeme koşulu hangisi ise filo kiralama şirketi ile bu şekilde anlaşma imzalıyor ve aylık kirayı sizin için en uygun olacak şekilde ödemeye başlıyorsunuz. Vergiler, kasko, sigorta gibi onlarca detayla, filo kiralama şirketi sizin yerinize ilgileniyor.

Araç takibi için ek birime gerek yok

Büyük şirketlerde de küçük şirketlerde de bir araç alındığı zaman o aracın sıkı bir takibi yapılmalıdır. Bunun için ekstra zaman ayırmaya hatta belki de araçların takibini, bakımlarını ve ödemelerini kontrol etmesi için ek elemana bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat filo kiraladığınız zaman zaten profesyonel bir ekip sizin için araçların takibini yapıyor. Sürücü hataları, fazla yakıt tüketimi, araç arızaları, kaza ve çalıntı durumlarında hemen harekete geçiyor ve siz ne olduğunu anlamadan ve işlerinizi asla aksatmadan tüm problemleri çözüyor. Bu yüzden filo kiralamanın tüm bu avantajları, şirketlerin araç ihtiyaçlarını gidermeleri için oldukça cazip bir hale geliyor.

Güçlü bilanço

Filo kiralamanın şirketinize en büyük avantajlarından biri de bilançonuzu güçlü göstermesidir. Banka kredisi ile satın almadığınız için ve şirketinizin ödeme planında vadesi gelmemiş bedeller, bilançonuzda mali borç olarak görünmez ve borçlanma kapasitenizi olumsuz etkilemez.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir