Eurasia Moto Bike Expo 2012’de Honda Rüzgarı

Motosiklet meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Eurasia Moto Bike Expo 2012’de Honda, en yeni modellerini görücüye çıkarırken CBR1000RR’ın da 20’nci yaşını kutlayarak, fuara damgasını vurdu. Motosiklet tutkunlarının heyecanla beklediği Eurasia Moto Bike Expo 2012, 1 Mart’ta kapılarını açtı. 4 Mart’a kadar gezilebilecek fuarda Honda, dokuzuncu salonda yer alan standında en yeni modellerini görücüye çıkarırken, farklı modelleri de ziyaretçilerle buluşturuyor.Fuarın ilk gününde konuşan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Türkiye’de geçen sene motosiklet satışlarının yaklaşık olarak 200 bin adet olarak gerçekleştiğini, nüfusu 74 milyon kişiye ulaşan ve ekonomik kalkınmasını hızla sürdüren Türkiye’nin diğer ülkelere kıyasla yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Yamasaki sözlerine şöyle devam etti: ”Şehirlerde ağırlıklı olarak hobi ve ticari kullanım olanağı sunan motosikletler, şehir dışı veya kırsal bölgelerde günlük hayatta farklı amaçlar için kullanılıyor. Ancak, kullanım kolaylığı, hafifliği, özgürce hareket etmeyi mümkün kılması ve ekonomik olması nedeniyle pek çok avantaj sunmasına rağmen, müşterilerimizin halen hedeflediğimiz memnuniyet seviyesine ulaşamadıklarını düşünüyoruz. Bu nedenle biz, Super – Cub ruhunu örnek alarak, Türkiye’ de motosikletin yepyeni talepler göreceği, insanların yaşamını zenginleştireceği modeller sunmaya söz veriyoruz.” dedi. Yamasaki ayrıca “Eurasia Moto Bike Expo 2012’de sergilediğimiz yeni ve rekabetçi modellerimiz, kullanıcıların motosiklete sahip olmasını kolaylaştıracak Honda finans projemiz ve yeni bayi ağı yapılandırmamız sayesinde satışlarımızı bir önceki yıla göre daha da artırarak pazar payımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Biz, Honda Türkiye olarak bundan sonra da “kalite ve güvenlik” temel kavramları üzerinde yoğunlaşacağız ve elbette dünyadaki en kaliteli motosikletleri, olabilecek en uygun fiyatla, bayilerimiz üzerinden müşterilerimize ulaştırarak zengin motosiklet yaşantısını sunmaya çalışacağız” dedi.

2012 model c, nefes kesici orijinal CBR900RR’nin, 1991 yılında EICMA şovundaki ilk tanıtımından bu yana 20 yıldır kendisiden önceki modelleri şekillendiren “tam kontrol” (total control) efsanesi üzerine şekillendirilmiş. O günden bu yana, güç ile kontrol arasında sağlanan mükemmel dengeyle motosikletin başarılı evrim süreci sürekli olarak geliştiriliyor. “Super Sport’ların doğal evrimi” geliştirme konseptinde, 2012 CBR1000RR geliştirme takımı, sürüş keyfini daha da artırmak için bütün dikkatini şasi üzerine yoğunlaşıyor. Özellikle daha iyi yol tutuş, çekiş ve frenleme performansı için, yeni tekerlekler, yeni ön ve motosiklet üretiminde dünyada bir ilk olarak, Geliştirilmiş Balanssız arka süspansiyon kullanılıyor. Dinamizm ile yeni CBR1000RR’nin hızı arasında daha iyi bir bağ kurmak için yeni, daha agresif bir tarza sahip. Sürücülerin Honda’nın en heyecan verici ve gelişmiş Super Sport modelinden en fazla hazzı almasını sağlamak için zaten kapsamlı olan gösterge panelindeki ilave işlevsellikle CBR1000RR, artık daha kullanıcı dostu.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...