Erdoğan Koç pazarlığı = 7 traktör

Erdoğan, yaşlı traktörlerin hurdaya ayrılmasıyla traktör satışlarını arttıracağını, tarımdaki verimliliğin de bu sayede artacağını vurguladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türk Traktör’ün 600 bininci traktörünü banttan indirme töreninde yaptığı konuşmada sektöre bir müjde verdi.
Yaşlı traktörlerin hurdaya alınacağını belirten Erdoğan, bu sayede yeni traktör satışlarının artacağını söyledi. Köylülere de seslenen Erdoğan, “Köy arazisinin 20 misline denk traktör var. her kapıda çalışmayan traktör bulunması israftır.

Kapıya getirelen traktörün arazide maksimum kullanılmasıdır. Krediyle traktör alıp arazide çalıştırmayıp kapının önünde tutmak doğru değildir.” dedi.
Koç 1 Çiftçiye Verecekti, Başbakan 7 Çiftçiye Traktör Hediye Etti
Konuşmasının ardından 600 bininci traktörün banttan indirilişini izleyen Erdoğan, traktörün anahtarını bir çiftçiye hediye etti.

600 bininci traktörde 1 traktör hediye etmenin doğru olmayacağını söyleyen Erdoğan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’tan önce “Her 100 bine bir düşünüp 6 traktör verilmesi gerekir. Bunlar verildiğinde kaybedilmez kazanılır.” dedi.

Koç’un teklifi kabul ettiğini söyleyen Erdoğan, “Diğer 5 traktörü de 5 ayrı bölgeden kura çekerek verecekler.” Deyince araya Tarım Bakanı Mehdi Eker gidi. Türkiye’de 7 bölge bulunduğunu söyleyen Erdoğan, “Kalan 6 bölgeye verelim 7 olsun. 7 bölge var. 7’ye çıkardık. Hayırlı olsun Allah bereketini verir.” dedi.
Erdoğan programın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Basın mensuplarının ‘Traktörü süreceğini bekliyorduk.” Demesi üzerine Erdoğan, “Tabi ben tarıma geri dönünce sürecem” diyerek esprili bir dille cevap verdi.

AA, Haber 7

 

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir