Elantra yılın aracı seçildi!

Hyundai Elantra, AutoBest jüri üyeleri tarafından ”2012 Yılının Otomobili” seçildi
Hyundai’den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinin bir araya gelerek oluşturduğu AutoBest’in, Avrupa pazarları için yılın en iyi otomobilini belirlediği hatırlatıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Hyundai Elantra’nın test sürüşünü gerçekleştirmek için Türkiye’yi ziyaret eden AutoBest üyelerinin, oylamalarını tamamlayarak son kararlarını 13 Aralık Salı günü verdiği ifade edilen açıklamada, Hyundai Elantra’nın, 15 jüri üyesinin 10’undan en yüksek notu alarak toplamda 839 puanla en yakın rakibi olan Ford Focus’un 81 puan önüne geçtiği ve AutoBest 2012 ödülüne değer görüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, aday otomobillerin toplam 13 kriter üzerinden değerlendirildiği puanlandırmada en önemli kriter olan fiyatın, değerlendirmede yüzde 25’lik paya sahip olduğu, tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, dizayn, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı, yedek parça tedariki gibi kriterlerinin de puanlamada yer aldığına işaret edildi.

AutoBest Başkanı Ilia Seliktar’ın da görüşlerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Elantra, Hyundai’nin ‘New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar’ sloganının en başarılı kanıtı. Elantra, modern ve premium özelliklerini, faaliyet gösterdiğimiz gelişmekte olan pazarlara uygun, ulaşılabilir fiyat politikaları ile sunuyor. Hyundai Elantra için Avrupa’da satın alınabilecek en mantıklı otomobil diyebiliriz.”

AA, Habertürk

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...